skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اسپاتیفای برای پیشنهادات پادکست‌ها و کتاب صوتی از هوش مصنوعی گوگل استفاده می‌کند

۲۵ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اسپاتیفای از توسعه همکاری خود با بخش ابری گوگل خبر داده است. این پلتفرم محبوب موسیقی و پادکست از مدل‌های بزرگ زبانی (LLMها) برای شناسایی الگو‌های شنیداری کاربران در حوزه پادکست و کتاب صوتی و پیشنهاد شخصی‌سازی شده استفاده می‌کند.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، مدل‌های بزرگ زبانی با استفاده از حجم زیادی داده موجود در اینترنت آموزش دیده‌اند. بخش ابری گوگل،‌ از زیرشاخه‌های الفابت، نیز چندین مدل زبانی از جمله PaLM 2، Codey، Imagen و Chirp را در پلتفرم خود دارد که براساس متن، تصویر، صوت و ویدیو آموزش دیده‌اند.

اسپاتیفای یکی از پلتفرم‌هایی است که خیلی زود از هوش مصنوعی در الگوریتم‌های پیشنهادی موسیقی استفاده کرده است و این شرکت سوئدی حالا با توسعه همکاری خود با گوگل قصد دارد از LLMها برای شخصی‌سازی بخش پیشنهادات کتاب صوتی و پادکست نیز استفاده کند.

اسپاتیفای سرمایه‌گذاری گسترده‌ای برای توسعه بخش پادکست خود داشته است اما در حال حاضر هنوز بازدهی مناسبی در این بخش مشاهده نمی‌شود.

گاستوف سودراستورم، مدیر محصول و تکنولوژی اسپاتیفای، می‌گوید: «تکامل تکنولوژی ما با تعهد گوگل کلود برای ساخت بهترین پلتفرم ممکن برای محصولات ما و پیشبرد محصولات و نوآوری با قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی مولد همخوانی داشته است.»

اسپاتیفای با توسعه همکاری‌های خود با گوگل قرار است از LLMها برای ارائه تجربه‌ای امن‌تر و شناسایی محتوای خطرناک نیز استفاده کند.

 

https://pvst.ir/geo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو