skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزارت رفاه: ۸۰ درصد مردم شامل طرح کالابرگ الکترونیکی شده‌اند

۲۲ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ مهر ۱۴۰۲

کالابرگ الکترونیکی در مرحله سوم شامل دهک‌های ۶ و ۷ درآمدی شده است. بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مرحله تعداد جمعیت تحت پوشش در سطح کشور از ۴۱ میلیون به ۶۱ میلیون نفر می‌رسد و ۸۰ درصد مردم مشمول کالابرگ الکترونیکی شده‌اند.  همچنین وزارت رفاه اعلام کرده که در یک ماه اخیر یک میلیون و ۹۰۰ هزار خانوار از کالابرگ الکترونیکی استقبال کرده‌اند.

به گزارش پیوست، در مرحله سوم طرح کالابرگ الکترونیکی که از امروز(۲۲ مهرماه) آغاز شده دهک‌های ۶ و ۷ شامل این طرح شده‌اند. علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خبرگزاری ایسنا اعلام کرده است: این دو دهک از امروز می‌توانند با خرید ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ یارانه خود (از بین ۱۱ قلم کالای سبد غذایی)، مشمول دریافت یارانه مضاعف و تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی شوند.

بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مرحله تعداد جمعیت تحت پوشش در سطح کشور از ۴۱ میلیون به ۶۱ میلیون نفر می‌رسد و ۸۰ درصد مردم مشمول کالابرگ الکترونیکی شده‌اند.

اگرچه وزارت رفاه از پوشش ۸۰ درصدی جمعیت کشور در طرح کالابرگ الکترونیکی خبر می‌دهد اما این وزارتخانه تاکنون از میزان استفاده دهک‌های مختلف در مرحله‌ گذشته آماری تفکیکی ارائه نکرده است. در واقع در مرحله اول این طرح بنا به آمار وزارت رفاه از ۹ میلیون خانوار مشمول کالابرگ الکترونیکی تنها ۱ میلیون نفر از این طرح تشویقی دولت سیزدهم استقبال کرده‌اند و میزان استقبال دهک‌های ۴ و ۵ از کالابرگ الکترونیکی بنا به اعلام وزارت رفاه در یک ماه اخیر یک میلیون و ۹۰۰ هزار خانوار از کالابرگ الکترونیکی استقبال کردند.

طرح کالابرگ الکترونیکی با وجود تاخیر چندماه در اجرا از ۱۳ خردادماه سال جاری به صورت سراسری و با اتصال و تجهیز فروشگاه‌ها زنجیره‌ای به دستگاه بارکدخوان آغاز به کار کرد و ۱۱ قلم کالای اساسی (برنج ایرانی، حبوبات، شیر کم‌چرب، پنیر، ماست‌،‌ مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی و قند و شکر) به سبد شبکه ملی اعتبار افزوده شد. در فاز اول سراسری اجرای این طرح، سه دهک اول درآمدی و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد شامل می‌شد.

مرحله دوم در شهریورماه طبق اعلام وزارت رفاه با پوشش دهک‌های درآمدی ۴ و ۵ شروع شد و در مرحله سوم که از امروزآغاز شده دهک‌های ۶ و ۷ شامل طرح کالابرگ الکترونیکی شده‌اند. در این مرحله وزارت رفاه اعلام کرده است که تاکنون ۱۴۵ هزار مغازه و فروشگاه به طرح کالابرگ الکترونیک متصل شده و ۲۰ هزار مغازه نیز در صف اتصال قرار دارند.

علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خبرگزاری ایسنا اعلام کرده است: با اضافه شدن ۲ دهک‌ درآمدی ۶ و ۷ به طرح ملی کالابرگ الکترونیکی، این دو دهک از امروز می‌توانند با خرید ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ یارانه خود (از بین ۱۱ قلم کالای سبد غذایی)، مشمول دریافت یارانه مضاعف و تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی شوند.

او درباره جمیعت تحت پوشش کالابرگ الکترونیکی عنوان کرده است: ورود این دو دهک جدید به طرح، تعداد جمعیت تحت پوشش در سطح کشور از ۴۱ میلیون به ۶۱ میلیون نفر می‌رسد گفت که بدین ترتیب ۸۰ درصد مردم مشمول کالابرگ الکترونیکی شدند.

https://pvst.ir/g4w

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو