skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

احراز هویت و ورود بدون رمز در همه سرویس‌های گوگل یکپارچه می‌شود

۲۱ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رمز عبور گوگل

احراز هویت و ورود به حساب‌های کاربری گوگل با یکپارچه‌سازی پشتیبانی از همه سرویس‌های این شرکت تسهیل شده است. با توجه به نقش مهم رمزهای عبور در حفاظت از داده‌ها، گوگل قصد دارد راه و روش‌ جدیدی را برای شناسایی و دسترسی کاربران به حساب‌ها ایجاد کند.

به گزارش پیوست، شرکت گوگل پشتیبانی از همه سرویس‌ها از طریق رمز عبور را فعال کرده و به دنبال روش جدیدی برای ورود بدون رمز کاربران به حساب‌ها است.

رمزعبور و احراز هویت اولین و اصلی‌ترین مرحله برای ورود به حساب‌های کاربری است. گوگل در حال حاضر بیش از هر زمان دیگر به دنبال ایجاد روش جدید برای ثبت‌نام و ورود است که احتمالا دیگر نیازی به وارد کردن رمز عبور نباشد.

با توجه به میزان اهمیت امنیت حساب‌های کاربری و اطلاعات کاربران، وجود رمزهای عبور برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران الزامی است. اما با تغییر شکل احراز هویت و نوع رمزهای عبور ممکن است به زودی این شکل از رمزها منسوخ شود.

شرکت گوگل در اکتبر ۲۰۲۲ شروع به یکپارچه‌سازی پشتیبانی از رمز عبور در سیستم عامل اندروید و مرورگر کروم کرد. گوگل در ماه مه سال ۲۰۲۳ نیز پشتیبانی از حساب‌های شخصی کاربران را گسترش داد.

در حال حاضر که رمزهای عبور به صورت پیش‌فرض مورد استفاده قرار می‌گیرد لازم است تا ساز و کاری کارآمدتر برای آینده استفاده گسترده از آنها در تمامی حساب‌ها ایجاد شود.

با وجود این که پشتیبانی از رمزهای عبور در برنامه و افزونه‌های گوگل در حال یکپارچه‌سازی است اما همچنان قابلیت وارد کردن رمز برای کاربران به عنوان یک گزینه اختیاری در دسترس قرار دارد.

طبق ادعای گوگل باز کردن رمز از طریق اثر انگشت، اسکن چهره یا وارد کردن پین مدت زمان ورود را ۴۰ درصد سریع‌تر از سبک پیشین کرده است. علاوه‌بر تسریع عملیات ورود به حساب‌ها، این شیوه از احراز هویت به نوعی رمزنگاری ایمن‌تری هم معرفی شده است.

دشواری در به خاطر سپردن رمزهای عبور یکی از علت‌های علاقه‌مندی و استقبال از این شیوه نوین دانسته می‌شود. همچنین سطح امنیتی بالایساختار این نوع از رمزنگاری در برابر فیشینگ‌ها مقاوم‌تر است.

از زمان راه‌اندازی این سرویس پشتیبانی در اوایل سال جاری، کاربران می‌توانند با استفاده از یک رمز عبور وارد سرویس‌های گوگل مانند Google Search، Google Maps و YouTube شوند.  پلتفرم‌هایی مانند Uber و eBay نیز استفاده از این رمزهای عبور را فعال کرده‌اند و طبق گفته شرکت گوگل، واتس‌آپ پلتفرم دیگری است که قرار است به زودی این قابلیت را فراهم کند.

منبع: indianexpress

https://pvst.ir/g4s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو