skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایالتی در آمریکا از تیک‌تاک به دلیل معتاد کردن کودکان به الگوریتم خود شکایت کرد

۱۹ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ادراه محافظت از مصرف کننده ایالت یوتای آمریکا می‌گوید تیک‌تاک با جا زدن خود به عنوان یک پلتفرم مستقل از چین، به گونه‌ای طراحی شده تا کاربران را به یک فید بی‌پایان معتاد کند.

به گزارش پیوست به نقل از ورج، اداره محافظت از مصرف کننده یوتا (UDCP) از تیک‌تاک به دلیل «ماهیت اعتیاد‌آورد» این پلتفرم برای کودکان و پنهان کردن ارتباط خود با با بایت‌دنس شکایت کرده است.

شکایت یوتا تازه‌ترین اقدام علیه تیک‌تاک در دولت آمریکا است که از مدت‌ها پیش با اتهاماتی در حوزه جاسوسی مواجه است.

اسپنسر کاکس، فرماندار یوتا، در بیانیه‌ای پیرامون این شکایت مدعی شد که تیک‌تاک «با گمراه کردن والدین، اپلیکیشن خود را محیطی امن برای کودکان جا می‌زند.» او گفت این اپلیکیشن با هدف درآمد تبلیغاتی، «به شکلی غیرقانونی کودکان را به سمت استفاده معتادگونه و ناسالم سوق می‌دهد.»

یوتا در این شکایت مدعی شده که تیک‌تاک قانون فعالیت‌های فروش مصرف کننده این ایالت (UCSPA) را با معتاد کردن کودکان و کسب درآمد از آن نقض می‌کند و این کار با ارائه تصویر نادرسی از امنیت اپلیکیشن و سیاست‌های منصفانه انجام می‌شود. یوتا می‌گوید که اپلیکیشن تیک‌تاک به غلط خود را مستقر در ایالات متحده معرفی کرده و ارتباط با بایت‌دنس چین را رد می‌کند.

تیک‌تاک در سراسر ایالات متحده با مشکلاتی اینچنین روبرو است. ایالت ایندیانا نیز سال گذشته اتهامات مشابهی را علیه تیک‌تاک مطرح کرد. مدرسه‌ای در مریلند نیز از این شرکت و دیگر غول‌های تکنولوژی به دلیل «بحران سلامت ذهن» دانش آموزان شکایت کرد. ایالت مونتان نیز در ماه مه تیک‌تاک را ممنوع کرد و در حال حاضر این شبکه اجتماعی مشغول پیگرد قانونی علیه این ممنوعیت است.

یوتا همچنین امسال قانونی را به تصویب رسانده که براساس آن والدین کودکان باید پیش از استفاده فرزندان از شبکه اجتماعی رضایت خود را اعلام کنند.

شکایت UDCP خواستار یک محاکمه با حضور هیات منصفه شده و خواستار منع تیک‌تاک از نقض UCSPA و پرداخت جریمه شده است.

 

https://pvst.ir/g4c

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو