skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیر فروش چارگون: تبادل API نشانه بلوغ فنی شرکت‌ها است

سمانه سمیع تحریریه

۱۵ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ مهر ۱۴۰۲

علی قاسم پور مدیر فروش چارگون معتقد است تبادل API شرکت‌های نرم‌افزاری به یکدیگر نشان از بلوغ فنی، توانایی تعامل و پشتیبانی آنها دارد.

به گزارش پیوست علی قاسم پور مدیر فروش چارگون «ارائه کننده سیستم اتوماسیون اداری، منابع انسانی، مالی، لجستیک» بر این باور است ارائه API شرکت‌های نرم‌افزاری به یکدیگر نشان از بلوغ فنی، توانایی تعامل و پشتیبانی آنها دارد. او در این باره توضیح می‌دهد وقتی بحث API به وسط می‌آید شرکت‌های نرم‌افزاری باید برای رضایت مشتریانشان، توجه بیشتری به تبادل و ارائه API داشته باشند.

تیم پشتیبانی باید آماده باشند

او ادامه می‌دهد: ما در چارگون در مرحله اول بررسی‌های فنی را انجام می‌دهیم و سپس برای تحویل API اقدامات لازم را در تیم های فنی پیگیری می‌کنیم. اما یک سری شرکت‌ها هستند که این گونه عمل نمی‌کنند، نمی‌توانم به طور قاطع دلیل آنها را درک کنم اما احتمالا یا به این دلیل است که می‌خواهند از چالش‌های فنی پرهیز کنند، یا این که فکر می‌کنند به این ترتیب مشتریان‌شان نرم‌افزارهای ضعیف‌تر را به راحتی با محصولات بهتر جایگزین می‌کنند و در نهایت شاید از تعاملات مورد نیاز برای پشتیبانی محصول هراس دارند .
اما چارگون تاکنون با وجود اینکه اغلب سبد کاملی از نرم افزارها را در سبد محصولاتش دارد، از ارائه API استقبال می‌کند، به طور کل یکی از سیاست‌های شرکت چارگون استفاده از API در مجموعه نرم افزارهای دیدگاه است، یعنی رابط‌های نرم‌افزاری که ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را پیاده‌سازی و نهایی می‌کند و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. چالش اینجا پیش می‌آید که گاهی شرکت‌های دیگر برای ارتباط موثر با سیستم‌های دیگر مقاومت دارند و باز عمل نمی‌کنند.

برای مثال نرم افزار دیدگاه از ۵ حوزه و بیش از ۴۰ نرم‌افزار تشکیل شده است. در حوزه منابع انسانی از جذب و استخدام، پرسنلی، حضور غیاب، حقوق و دستمزد شروع می‌شود و تا بازنشستگی ادامه پیدا می‌کند. حالا فرض کنیم یکی از مشتریان نرم افزار حقوق دستمزد دیدگاه را ندارد اما می‌خواهد اطلاعات احکام و پرسنلی و حضور غیاب خودش را  به نرم افزار حقوق دستمزدی که از شرکت دیگری تهیه کرده ارسال کند.

نکته مهم این است که چارگون سیاست بازی در ارتباط با سیستم‌های دیگر شرکت‌ها را داشته و حتی در توسعه سیستم‌های دیدگاه سعی کردیم ارتباطات از جنس API را تسهیل کنیم. به طور مشخص وقتی زیرساخت زاگرس را به عنوان نسل جدید زیرساخت دیدگاه توسعه دادیم، برای تسهیل استفاده از API فعالیت جدی انجام دادیم.

در نسخه زاگرس مجموعه نرم افزاری دیدگاه، برای ارائه API، استاندارد rest را رعایت کردیم و مهمتر اینکه برای حفظ امنیت در نرم‌افزارمان در API زیرساخت‌های امنی را فراهم کردیم.
همچنین زیرساخت impersonation را پیاده‌سازی کردیم تا ادمین سیستم بتواند به راحتی دسترسی به رکوردهای اطلاعاتی توسط استفاده کنندگان سیستم‌ها را محدود کند و نهایتا با پیاده‌سازی زیرساخت  شرایطی را فراهم کردیم تا بتوانیم بصورت فعال تغییرات داده‌ها و رویدادهای مورد علاقه استفاده‌کنندگان را به اطلاع‌ آنها برسانیم.

https://pvst.ir/g31
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو