skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شهرزاد، جایگزین بلیت مترو و اتوبوس می‌شود

سمانه سمیع تحریریه

۱ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳ مهر ۱۴۰۲

مسافران مترو و BRT از امروز اول مهرماه ۱۴۰۲ می‌توانند با نصب اپلیکیشن «شهرزاد» روی گوشی‌های هوشمند خود بدون نیاز به خرید بلیت فیزیکی و از طریق گوشی‌های هوشمند با کیوآرکد وارد ایستگاه‌های مترو و BRT شوند. همچنین در این سامانه امکان شارژ کارت بلیت‌های گذشته نیز فراهم است.

به گزارش پیوست، مسافران مترو و بی‌آرتی از اول مهرماه می‌توانند با نصب اپلیکیشن «شهرزاد» روی گوشی‌های هوشمند خود اقدام به شارژ کارت بلیت‌های خود کنند و از طی کیوآرکد  وارد ایستگاه‌های مترو و بی‌آرتی شوند.

طبق گفته سعید جهانی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، با رونمایی از کیف پول الکترونیکی، مسافران می‌توانند علاوه بر شارژ کارت‌های مترو و بی‌آرتی به روش‌های گذشته، از طریق تلفن‌های هوشمند نیز نسبت به شارژ کارت خود اقدام کنند.

او در این باره به خبرگزاری تسنیم توضیح داد: برنامه ما این است تا پایان سال ۱۴۰۲ خدمات بیشتری را در قالب اپلیکیشن شهرزاد ارائه کنیم. خدماتی در قالب فرهنگسراها، سینماها، تاکسی‌ها و اتوبوس‌های خصوصی بخشی از این سرویس‌هاست. همچنین کاربران می‌توانند از طریق مایکت و بازار اپلیکیشن شهرزاد را دانلود کنند و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

محسن هرمزی، سرپرست معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، هم درباره سامانه کیف پول الکترونیکی گفت: هفته گذشته با مجوزی که شهرداری تهران از شورای شهر تهران اخذ کرد نسبت به رونمایی و راه‌اندازی این سامانه در آستانه سال تحصیلی اقدام کردیم. راه‌اندازی این سامانه مزایای زیادی دارد از جمله اینکه دیگر شاهد تشکیل صف در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس برای خرید بلیت نیستیم و امیدواریم تا پایان سال خدمات بیشتری در سامانه شهرزاد به منظور رفاه بیشتر شهروندان افزوده می‌شود.

هرمزی همچنین توضیح داد: در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تراکنش در مترو انجام می‌شود که با اضافه شدن ایستگاه‌های جدید و واگن‌های جدید این تراکنش به دو میلیون مسافر در روز می‌رسد و راه‌اندازی این سامانه می‌تواند کنترل بهتری در عملکرد حوزه حمل‌ونقل عمومی ایجاد کند. همچنین کسانی که در مهرماه این سامانه را روی گوشی‌هایشان نصب کنند می‌توانند از تخفیف ۳۰ درصدی بلیت مترو و اتوبوس بی‌آرتی استفاده کنند.

روش استفاده از سامانه شهرزاد

در روش استفاده از سامانه آمده است: روش اول استفاده از کیو‌آر‌کد است که پس از فعال‌ شدن کیف پول شهروندی و شارژ اعتبار بلیت روی گوشی همراه مسافران فعال می‌شود. روش دوم، اتصال کارت بلیت به کیف پول است که این کار از طریق درج سریال کارت امکان‌پذیر است. برای این کار بهتر است اعتبار کارت بلیت صفر شود چون هنگام عبور از گیت هزینه سفر از کیف پول کسر می‌شود، نه کارت.

نسخه اندروید این اپلیکیشن فعال است و کاربران iOS هم می‌توانند از نسخه وب استفاده کنند.

https://pvst.ir/fyl
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  2 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو