skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طالبان برای نصب دوربین‌های نظارتی با هواوی همکاری می‌کند

۵ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

طالبان برای نصب سیستم گسترده نظارتی در افغانستان با شرکت هواوی همکاری می‌کند. فردی مطلع از مذاکرات می‌گوید هدف از نصب این سیستم، شناسایی شورشی‌ها و گروهک‌های تروریستی در افغانستان است.

به گزارش پیوست، به نقل از بلومبرگ، فردی مطلع می‌گوید نمایندگان این شرکت چینی در تاریخ ۱۴ آگوست با مقامات وزارت داخله افغانستان دیدار کرده و به توافقی شفاهی در این زمینه دست یافته‌اند.

وزارت داخله در ابتدا تصاویر و جزئیات این ملاقات را در شبکه اجتماعی X، توییتر سابق، منتشر کرد. در یکی از پست‌ها، مفتی عبدالمتین قانع گفت این سیستم پیشرفته قرار است در «تمام مناطق افغانستان» نصب شود.

این پست‌ها کمی بعد از اکس حذف شدند اما پیش از آن، عبدالله مختار، معاون وزیر، در پاسخی به این پست گفت: «ما حاضریم پروژه‌ها را با کیفیت و قیمت بهتر بپذیریم.»

با این حال شرکت هواوی که مدت‌هاست هدف تحریم آمریکا قرار گرفته است در بیانیه‌ای ایمیلی گفت: «گزارش‌های این جلسه اشتباه هستند. در مورد هیچ برنامه یا توافقی صحبت نشده است.» سخنگوی طالبان هم هنوز به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

فرد مطلع از ملاقات که نخواسته هویت خود را فاش کند می‌گوید هدف از چنین سیستم‌هایی، ردیابی داعش و دیگر گروهک‌ها در افغانستان است.

شناسایی متحدان دولت اسلامی سوریه و عراق به نظر یکی از اولویت‌های امنیتی طالبان به حساب می‌آید. داعش مسئولیت چندین حمله خونین از جمله حمله سال گذشته به سفارت روسیه در کابل را پذیرفته است.

افزون بر این، این گروه به هتل‌های مختلف میزبان شهروندان چینی حمله کرده و سفارت‌های چین، هند و ایران را نیز تهدید به حمله کرده است.

https://pvst.ir/fsh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو