skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فروش فناوری‌های ساخت هواوی و ZTE در آمریکا ممنوع شد

۷ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آمریکا فروش و واردات تجهیزات جدید ارتباطات از پنج شرکت چینی از جمله هواوی و ZTE را به دلیل نگرانی‌های امنیتی ممنوع کرده است.

به گزارش پیوست،‌ شرکت‌های دیگری از جمه هیکویژن (Hikvision)، داهوا (Dahua) و هیترا (Hytera) که در زمینه تجهیزات نظارتی و سیستم‌های دوطرفه رادیویی فعالیت دارند نیز نام‌شان در بین شرکت‌های ممنوعه دیده می‌شود.

این اولین باری است که رگولاتورهای آمریکایی با اشاره به نگرانی‌های امنیتی دست به چنین اقدامی می‌زنند. هیکویژن می‌گوید محصولات این شرکت هیچ‌گونه تهدید امنیتی‌ای برای آمریکا ندارند.

به گفته این شرکت، «این تصیمم هیچ فایده‌ای برای محافظت از امنیت ملی آمریکا ندارد بلکه محافظت از خانه، کسب‌وکار و اموال را برای کسب‌وکارهای کوچک، مقامات محلی، مدارس و مردم عادی پرهزینه‌تر و خطرناک‌تر می‌کند.»

هواوی و دیگر شرکت‌ها پیش از این هم ارائه اطلاعات به دولت چین را تکذیب کرده‌اند.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) می‌گوید اعضایش روز جمعه تماماً به اجرای این قوانین جدید رأی مثبت داده‌اند.

جسیکا رازورسل، رئیس این کمیسیون، در بیانیه‌ای گفت: «FCC برای محافظت از امنیت ملی، اطمینان حاصل می‌کند که تجهیزات ارتباطات نامطمئن امکان فعالیت در داخل مرزهای ما را ندارند.»

او افزود: «این قوانین جدید بخش مهمی از اقدامات ما در راستای محافظت از مردم آمریکا در برابر تهدیدهای امنیت ملی حوزه ارتباطات است.»

از آنجا که این ممنوعیت گذشته را شامل نمی‌شود، شرکت‌های این لیست اجازه دارند محصولاتی را که پیشتر برای فروش در آمریکا تایید شده‌اند به فروش برسانند.

با این حال، FCC می‌گوید در انتظار اظهارنظر در مورد اصلاحات احتمالی قوانین مربوط به تجهیزاتی است که تا همین امروز برای واردات و فروش مجوز دریافت کرده‌اند و بنابراین احتمال دارد مجوز این محصولات نیز در آینده لغو شود.

محدودیت‌های جدید FCC تازه‌ترین اقدام آمریکا علیه شرکت‌های تکنولوژی چینی با اشاره به احتمال جاسوسی است. مقامات آمریکایی در سال‌های اخیر به شدت در این باره اظهار نگرانی کرده‌اند.

ریشه اولین محدودیت‌های شرکت‌های تلکام چینی برای دسترسی به بازار آمریکا به دولت باراک اوباما می‌رسد. سپس در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ این محدودیت‌ها شدت بیشتری گرفت و در دولت فعلی به ریاست جو بایدن نیز محدودیت‌ها همچنان پابرجاست.

منبع: BBC

https://pvst.ir/dl3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو