skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

واتساپ هوش مصنوعی استیکر‌ساز را آزمایش می‌کند

۲۴ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آخرین نسخه بتای اپلیکیشن اندرویدی واتساپ به کاربران اجازه می‌دهد تا با یک توضیح کوتاه متنی، استیکر تولید کنند.

به گزارش پیوست، پیام‌رسان محبوب تحت مالکیت متا در حال آزمایش قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد با هوش مصنوعی مولد، استیکر بسازند.

ورج می‌گوید، برخی از کاربران نسخه بتای واتساپ در پلتفرم اندروید از اضافه شدن ابزار جدیدی به این پلتفرم خبر داده‌اند که به کاربران از طریق آن می‌توانند با یک توضیح کوتاه متنی کوتاه، استیکر بسازند.

هنوز مشخص نیست واتساپ از کدام مدل هوش مصنوعی مولد برای این قابل استفاده می‌کند اما WABetaInfo می‌گوید این استیکر‌ها با استفاده از «یک تکنولوژی امن از سوی متا» تولید می‌شوند.

به نظر این قابلیت چیزی شبیه به مدل‌های مولد تصویر میدجرنی یا DALL-E است، با این تفاوت که به جای تصویر معمولی، آن را در قالب استیکر ارائه می‌کند. شما می‌توانید این استیکر شخصی‌سازی شده را با دوستان یا در گروه‌های واتساپی به اشتراک بگذارید.

با هر مدل هوش مصنوعی مولد، نگرانی‌های زیادی را در زمینه امنیت و محتوای تولیدی آن شاهد هستیم. مشخص نیست چه تصاویر و استیکر‌هایی را می‌توان با این مدل هوش مصنوعی تولید کرد.

واتساپ پیش از این در پی شایعه‌پراکنی‌های دوران انتخابات، حملات و قتل‌های هند و شایعات مربوط به کووید-۱۹، محدودیت‌هایی را برای ارسال پیام‌های وایرال شده در نظر گرفته است. واتساپ می‌تواند هرگونه استیکر نادرست یا آسیب‌زایی را گزارش دهد اما مشخص نیست چه محافظت‌های دیگری برای مدل هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است.

WABetaInfo می‌گوید استیکر‌های ساخته این مدل هوش مصنوعی به سادگی «قابل تشخیص هستند» که نشانگر نوعی واترمارک یا شاخصه‌ای است که نشان می‌دهد استیکر‌ها با استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی مولد ساخته شده‌اند. شرکت مایکروسافت نیز برای تولید تصاویر در بینگ‌چت، چت‌بات هوش مصنوعی این شرکت، از DALL-E استفاده می‌کند و یک نشان واضح بینگ روی تصاویر قرار می‌گیرد. اینستاگرام نیز در حال کار روی لیبل‌هایی است که محتوای ساخته هوش مصنوعی را تفکیک کند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار متا، پیش از این گفته بود که ابزارهای هوش مصنوعی متعددی در آینده به پلتفرم‌های تحت مالکیت متا اضافه می‌شود. به نظر هوش مصنوعی استیکر‌ساز واتساپ یکی از اولین موارد استفاده از AI در اکوسیستم متا است.

https://pvst.ir/foq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو