skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گروه مالی فیروزه تا سال ۱۴۰۳ فرآیند ورود به بازار بورس را طی می‌کند

سمانه سمیع تحریریه

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مدیرعامل گروه مالی فیروزه، رامین ربیعی خبر از ورود به بورس این شرکت تا سال آینده را داد و همچنین عنوان کرد به تازگی موافقت اصولی صندوق اهرمی فیروزه نیز اخذ شده و زمان پذیره‌نویسی آن به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش پیوست، رامین ربیعی مدیرعامل این گروه خبر در جمع خبرنگاران از فرآیند ورود به بازار بورس این شرکت تا سال آینده خبر داد و گفت: موافقت اصولی صندوق اهرمی فیروزه هم دریافت شده است و زمان پذیره‌نویسی آن نیز به زودی اعلام خواهد شد.صندوق اهرمی به کاربران امکان سرمایه گذاری در بورس با قدرتی بیش از دارایی‌هایشان را می‌دهد. این صندوق با نظر مدیر صندوق می‌تواند تا دو برابر ارزش دارایی، اهرم داشته باشد. مثلا در روندهای صعودی اگر ۱۰ میلیون در این صندوق سرمایه‌گذاری کنید، قدرت سرمایه گذاری شما تا ۳۰ میلیون افزایش پیدا می‌کند.

ربیعی در ابتدای رویداد به توضیحاتی در رابطه با تاریخچه گروه مالی فیروزه پرداخت و گفت: گروه مالی فیروزه در سال ۱۳۸۴ با هدف جذب و مدیریت سرمایه در بورس تهران آغاز به کار کرد و طی ۱۸ سال فعالیت مستمر،علاوه بر جذب سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی، در تملیک و توسعه شرکت‌های سرمایه‌گذاری بورسی نیز پیشرو بوده‌ایم.

سرمایه‌گذاری شاه‌کلید رفع بحران‌هاست

در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نیروی انسانی در گروه مالی فیروزه مشغول به فعالیت هستند و مدیریت ۱۶ نهاد مالی و ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری در ایران و اروپا را انجام می‌دهیم. مضاف بر اینکه دارایی تحت مدیریت گروه مالی فیروزه حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان است و ۱۹ سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی و ۱۴ سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری محور از جمله فعالیت‌‌های فیروزه در ۱۸ سال گذشته بوده‌است.

او دوران برجام را سال‌های‌ طلایی سرمایه‌گذاری در ایران عنوان کرد و گفت: کلید همه مشکلات جامعه از جمله فقر و بیکاری در همین سرمایه‌گذاری است و اگر درهای اقتصادی کشور باز شود گره مشکلات جامعه حل خواهد شد.

جایگزینی برای سپرده بانکی

امیر تقی‌خان تجریشی عضو هیات مدیره و معاون سرمایه‌گذاری فیروزه هم در ادامه این نشست فیروزه را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی کشور عنوان کرد و توضیح داد: بسیاری از مردم جامعه ما هنوز نتوانسته‌اند زبان اقتصادی دنیای مالی را درک کنند و این کار شرکت‌هایی همچون ماست که بتوانیم این فراگیری را در کشور ایجاد کنیم. این کار نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و تلاش مستمر و مشارکت تمام بازیگران این حوزه را می‌طلبد، او همچنین در رابطه کارگزاری فیروزه آسیا گفت: کارگزاری فیروزه آسیا میزبان میزبان ده‌ها هزار مشتری است و بر مبنای ارزش معاملات جزو ۲۰ کارگزاری برتر کشور است و ارزش معامله‌های ماهانه این کارگزاری، حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است.

جواد حسنی، مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا هم در این باره توضیح داد: صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان فیروزه آسیا با نماد «فیروزا» در کلیه کارگزای‌های کشور قابل معامله است و جایگزین مناسب سپرده‌گذاری در بانک است. افزایش سقف جدید صندوق به ۱.۲ میلیارد واحد به تازگی صادر شده و حدود ۸۰ درصد از آن تکمیل شده است. بازدهی این صندوق از طریق سرمایه‌گذاری حداقل ۸۰ درصدی در دارایی‌های با درآمد ثابت، نرخ سود تعهدی ۲۷و نیم درصدی و بدون شکست را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده‌است.

فاطمه سرکاری مدیرعامل شرکت سبدگردان توسعه فیروزه هم در رابطه با شرکت سبدگردان توسعه فیروزه افزود: سال ۸۹ اولین صندوق داخلی فیروزه با نام «فیروزه موفقیت» و با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار تاسیس شد که حالا یکی از قدیمی‌ترین صندوق‌های سهامی فعال در بازار سرمایه است.

به سوی استارت‌آپ‌ها

در حال حاضر سبدگردان توسعه فیروزه مدیریت بیش از ۱۵۰ سبد اختصاصی و ۶ صندوق سرمایه‌گذاری ازجمله صندوق‌های سهامی فیروزه موفقیت‌، سهامی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ فیروزه، درآمد ثابت ارمغان فیروزه آسیا، سهامی دریای آبی فیروزه، جسورانه فیروزه و خصوصی ثروت آفرین فیروزه را به عهده دارد. دارایی تحت مدیریت سبدگردان فیروزه با سرمایه‌گذاری حدود ۲۲ هزار شخص حقیقی و حقوقی، ۷۷۰۰ میلیارد تومان بوده که در ۲ سال گذشته، رشد ۲۱۰۰ درصدی یا ۲۱ برابری را تجربه کرده است.

در پایان این رویداد ربیعی به سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها توسط فیروزه هم پرداخت و توضیح داد: ما در سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم در بخش سرمایه‌گذاری‌های جسورانه (Venture Capita) هم فعال باشیم. با اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه ICT کند شده است اما ما روی استارت‌آپ‌های خوبی از جمله شیپور، تازه‌بار، الوپیک، استودیوی بازی‌سازی کاریزما، داستانِ‌من، سازیتو، پونیشا سرمایه‌گذاری کردیم و معتقدیم با این که شرایط حیات و بقای استارت‌آپ‌ها سخت شده است اما ما تیم‌های خوبی را شناسایی کرده‌ایم و این تیم‌ها روند رشد خوبی را پشت سر گذاشته‌اند.

https://pvst.ir/fmp
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو