skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلاس

نسرین ابویی نویسنده میهمان

بهترین سرویس‌های ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳

نسرین ابویی
نویسنده میهمان

۱۰ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۸ دقیقه

ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی

در دنیای در حال تکامل تکنولوژی، هوش مصنوعی (AI) به ویژه در ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی در حال ایجاد تغییرات بزرگی است. تولیدکنندگان اشیا سه بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی روش ایجاد و تجسم مدل‌های سه بعدی را متحول و این فرآیند را کارآمدتر، دقیق‌تر و قابل دسترس‌تر کرده‌اند.

چه شما یک توسعه‌دهنده بازی باشید، چه یک طراح گرافیک یا فقط یک فرد علاقه‌مند به فناوری، این ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند تا ایده‌های خود را به صورت سه بعدی زنده کنید. در این مطلب، ده مورد از بهترین سرویس‌های ایجاد اشیا سه بعدی هوش مصنوعی را که با ویژگی‌های نوآورانه و رابط‌های کاربرپسند خود در صنعت پیشرو هستند، بررسی خواهیم کرد.

1. اسپلاین (Spline)

اسپلاین یک نرم‌افزار طراحی برای ایجاد اشیا سه بعدی است که به کاربران امکان می‌دهد تا تجربیات وب تعاملی را مستقیماً در مرورگر ایجاد کنند. این قابلیت با ویژگی همکاری در زمان واقعی مشخص می‌شود و آن را به ابزاری عالی برای پروژه‌های تیمی تبدیل می‌کند. هم‌چنین اسپلاین طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها را برای مدل‌سازی سه بعدی و انیمیشن، ویرایش وکتورهای سه بعدی، کنترل‌های دوربین، رویدادهای مرورگر وب و قابلیت کشیدن و رها کردن ارائه می‌دهد.

سایر ویژگی‌های اسپلاین:

 • مدل‌سازی سه بعدی و انیمیشن
 • تجربیات تعاملی
 • طراحی مجسمه‌سازی سه بعدی
 • فیزیک و کنترل بازی‌ها
 • اجزای ویدیویی
اسپلاین یک نرم‌افزار طراحی برای ایجاد اشیا سه بعدی
اسپلاین یک نرم‌افزار طراحی برای ایجاد اشیا سه بعدی است که دارای قابلیت همکاری در زمان واقعی است.

2. استودیو مسترپیس (Masterpiece Studio)

استودیو مسترپیس یک ابزار ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی است که فرایند تبدیل متن به شی سه بعدی را متحول کرده است. این ابزار از فناوری پیشرفته پردازش زبان طبیعی (NLP) برای تبدیل زبان توصیفی کاربر به یک مدل سه بعدی استفاده می‌کند.

استودیو مسترپیس تنها به چند خط نوشته از کاربران خود برای تولید مدل‌های سه بعدی و انیمیشن‌های کاملا کاربردی نیاز دارد. این برنامه ساده‌ترین رابط کاربری را در میان نرم‌افزارهای تولید اشیا سه بعدی موجود در حال حاضر دارد و آن را برای کاربران در هر سطح مهارتی قابل دسترس ساخته است.

سایر ویژگی‌های استودیو مستر پیس:

 • رابط کاربر پسند
 • فناوری پردازش زبان طبیعی
 • تولید مدل‌ها و انیمیشن‌های سه بعدی کاملاً کاربردی

3. مشکاپید (Meshcapade)

مشکاپید یک ابزار ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی است که می‌تواند مدل‌های سه بعدی با کیفیت بالا را از ورودی‌های متن ایجاد کند. این یک پلتفرم یکپارچه به گونه‌ای طراحی شده است که ایجاد آواتارهای سه بعدی را آسان‌تر کند و به کسب‌ و کارها اجازه دهد زمان و انرژی بیشتری را به فعالیت‌های اصلی خود اختصاص دهند.

سایر ویژگی‌های مشکاپید:

 • سازگار با تمامی موتورهای بازی و برنامه‌های گرافیکی
 • امکان ایجاد آسان آواتارهای سه بعدی
مشکاپید یک ابزار ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی از متن
مشکاپید یک ابزار ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی است که می‌تواند مدل‌های سه بعدی با کیفیت بالا را از ورودی‌های متن ایجاد کند.

4. موچی (Mochi)

موچی یک سرویس ایجاد اشیا سه بعدی از متن به کمک هوش مصنوعی است که فرآیند طراحی بازی‌های ویدیویی را به میزان قابل توجهی ساده کرده است. این ابزار افزونه‌ای برای توسعه بازی است که ایجاد دارایی به صورت خودکار را تسهیل می‌کند و دارای قابلیت قوی مدل‌سازی تصویر از متن است.

موچی به کاربران امکان می‌دهد تا مدل‌های سه بعدی را با دستورات زبان طبیعی ایجاد کنند و با تسهیل کاربرد نرم‌افزار، آزادی بیشتری را برای کاربر فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند تنها با چند دستور مدل‌های پیچیده سه بعدی را به سرعت ایجاد کنند. این قابلیت‌ها موچی را به ابزاری ارزشمند برای توسعه‌دهندگان بازی و هنرمندان دیجیتال تبدیل کرده است.

سایر ویژگی‌های موچی:

 • ارائه پلاگین برای ساخت بازی
 • رابط کاربری آسان

5. هوش مصنوعی لوما (Luma AI)

هوش مصنوعی لوما نماینده‌ی تکنولوژی پیشرفته ایجاد اشیا سه بعدی در قالب تصاویر و مدل‌های سه بعدی فوتورئالیستی از ورودی متن است. عملکرد این ابزار پیشگامانه است. چون کاربران را قادر می‌سازد تا از هر مفهومی که تصور می‌کنند یک مدل سه‌بعدی ایجاد کنند.

علاوه بر ایجاد اشیا سه بعدی از متن، هوش مصنوعی لوما هم‌چنین می‌تواند یک جریان ویدیویی زنده را در یک محیط سه بعدی فوتورئالیستی ارائه کند. این ویژگی از ظرفیت فوق‌العاده پردازش داده‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا مشخص کند کدام اشیا در یک صحنه به صورت سه بعدی ظاهر می‌شوند. سپس آن‌ها را به‌طور مناسب و سه بعدی برای لذت بردن کاربر ارائه می‌کند.

سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی لوما:

 • امکان ایجاد جریان ویدیویی زنده در یک محیط سه بعدی
 • بدون نیاز به پیش زمینه در مدل‌سازی سه بعدی یا برنامه نویسی گرافیکی
هوش مصنوعی لوما نماینده‌ی تکنولوژی پیشرفته ایجاد اشیا سه بعدی
هوش مصنوعی لوما نماینده‌ی تکنولوژی پیشرفته ایجاد اشیا سه بعدی در قالب تصاویر و مدل‌های سه بعدی فوتورئالیستی از ورودی متن است.

6. هوش مصنوعی DFY3 (DFY3 AI)

3DFY از هوش مصنوعی مولد پیشرفته برای ایجاد اشیا سه بعدی و مدل‌های با کیفیت بالا از توضیحات متنی استفاده می‌کند. هوش مصنوعی 3DFY با حذف ضرورت استفاده از روش‌های ساخت یا اسکن پرهزینه، زمان‌بر و غیرعملی، ایجاد محتوای سه‌بعدی را در دسترس همگان قرار داده است. این سرویس به کاربران امکان می‌دهد تعداد نامحدودی از مدل‌های سه بعدی را با سرعت برق تولید کنند.

سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی 3DFY:

 • عدم نیاز به نیروی انسانی در توسعه محتوای سه بعدی
 • دسترسی به پایگاه‌های اطلاعاتی سه‌بعدی اقلام دیجیتالی
 • توسعه اشیا مجازی سه بعدی بر اساس دستورالعمل‌های نوشته شده

7. پونزو (Ponzu)

پونزو یک پلتفرم ایجاد اشیا سه بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی برای توسعه‌دهندگان و طراحان است که انقلابی در ایجاد دارایی‌های سه بعدی ایجاد می‌کند. این نرم‌افزار به کاربران امکان می‌دهد که به سرعت و به راحتی بافت‌های با کیفیت بالا و واقعی را تولید کنند.

سایر ویژگی‌های پونزو:

 • تولید سریع و آسان بافت‌های با کیفیت بالا و واقعی
 • مدل‌سازی با سبک‌های نقاشی کاملاً قابل تنظیم
 • ارائه پیشرفته‌ترین الگوریتم‌های هوش مصنوعی
 • تنظیم مستقل نورپردازی
پونزو یک پلتفرم ایجاد اشیا سه بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی
پونزو یک پلتفرم ایجاد اشیا سه بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی نرم‌افزار به کاربران امکان می‌دهد بافت‌های با کیفیت بالا و واقعی را تولید کنند.

8. نرویس (NeROIC)

نرویس یک ابزار ایجاد اشیا با هوش مصنوعی است که می‌تواند مدل‌های سه بعدی را از تصاویر ایجاد کند. این سرویس تصویری را از کاربر می‌گیرد و آن را به یک نمایش سه بعدی از آنچه کاربر می‌خواهد تبدیل می‌کند. توانایی نرویس برای تبدیل ویدیو به یک محیط سه بعدی به اندازه قابلیت تبدیل تصویر به سه بعدی آن چشمگیر است.

سایر ویژگی‌های نرویس:

 • ایجاد محیط‌های سه بعدی کاملا تعاملی
 • بهینه‌سازی زمان و انرژی در ایجاد سناریوهای سه بعدی

9. دی پی تی دبث (DPT Depth)

دی پی تی دبث یک تکنیک امیدوارکننده است که از یک شبکه کانولوشن عمیق برای استخراج اطلاعات عمیق از یک تصویر استفاده می‌کند تا یک نمایش ابر نقطه‌ای به منظور ایجاد اشیا سه بعدی ایجاد کند. این سرویس در واقع یک زمینه به سرعت در حال توسعه در علوم کامپیوتر است و می‌تواند ابرهای نقطه‌ای دقیق‌تر و شبکه‌های سه بعدی را آموزش دهد. این ابرهای نقطه‌ای دارای صحنه‌های دنیای واقعی با استفاده از الگوریتم‌های مبتنی بر یادگیری عمیق هستند.

عملکرد این ابزار حتی نسبت به سایر روش‌های رایج مانند تطبیق استریو و استریو فتومتریک به طور قابل‌توجهی بهبود یاقته است.

سایر ویژگی‌های دی پی تی دبث:

 • تولید تصویر به سه بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی
 • دارای دقت بیشتر از انسان
 • زمان استنتاج عالی برای بازسازی صحنه سه بعدی در زمان واقعی
رودین به یک سرویس ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی تبدیل شده است.
رودین به تدریج به یک سرویس ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی تبدیل شده که از قابلیت دو بعدی به سه بعدی ارتقا پیدا کرده است.

10. رودین (RODIN)

رودین به تدریج به یک سرویس ایجاد اشیا سه بعدی با هوش مصنوعی تبدیل شده که از قابلیت دو بعدی به سه بعدی ارتقا پیدا کرده است. این ابزار با ساده‌سازی و سرعت بخشیدن به فرآیندی که زمانی بسیار پرزحمت و پیچیده بود، روش ساخت آواتارهای دیجیتال سه بعدی را برای همیشه تغییر داد. بنابراین در حال حاضر ابزاری ارزشمند برای افرادی به شمار می‌رود که می‌خواهند شخصیت‌های سه بعدی واقعی را بر اساس شباهت با خود ایجاد کنند.

سایر ویژگی‌های رودین:

 • ایجاد آواتارهای سه بعدی واقع گرایانه
 • قابلیت استفاده از اطلاعات حساس مانند تصویر مشتری
 • ارائه نمای 360 درجه از آواتارهای ایجاد شده
 • استفاده از قدرت هوش مصنوعی برای ایجاد اشیا سه بعدی

ایجاد اشیا سه بعدی با ظهور ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی متحول شده است. این ابزارها فرآیند ایجاد مدل‌های سه بعدی را کارآمدتر، دقیق‌تر و در دسترس همه قرار داده‌اند. این ابزارها می‌توانند به متخصصان و علاقه‌مندان کمک کنند تا ایده‌های خود را به صورت سه بعدی زنده کنند. از ایجاد متن از مدل سه بعدی گرفته تا تصویر و ویدئو به سه بعدی ابزارهایی برای هر نوع کاربری وجود دارد. می‌توانید این ابزارها را جستجو کنید و بعد جدیدی از خلاقیت به روی خود باز کنید.

 

https://pvst.ir/g22

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو