skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

یوتیوب با هوش مصنوعی چکیده‌ای از ویدیو‌ها ارائه می‌کند

۱۰ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

طبق اعلام گوگل این قابلیت که فعلا به صورت آزمایشی است، در حال حاضر تنها از ویدیو‌های انگلیسی زبان (و تعداد کمی از آنها) پشتیبانی می‌کند و تمامی کاربران این پلتفرم را شامل نمی‌شود. گوگل امیدوار است که چکیده مبتنی بر هوش مصنوعی یک شمای کلی از ویدیو‌ها در اختیار کاربران بگذارد.

به گزارش پیوست، غول جستجوی جهان تولید خودکار چکیده ویدیو با استفاده از هوش مصنوعی را آزمایش می‌کند و این چکیده‌ها که در بخش نمایش و جستجو ارائه می‌شوند قرار نیست جایگزین توضیحاتی شوند که تولید کننده محتوا برای ویدیو خود در نظر می‌گیرد.

به روایت ورج، توضیحاتی که در صفحه پشتیبانی گوگل ارائه شده می‌گوید: «ما در حال آزمایش چکیده‌های خودکار با هوش مصنوعی در یوتیوب هستیم تا به سادگی مطالعه یک چکیده کوتاه درمورد ویدیو درمورد مشاهده آن تصمیم‌گیری کنید.»

به گفته اندروید‌پلیس، کاربران معمولا می‌توانند در صفحه YouTube.com/New برای مشارکت در طرح‌های آزمایشی ثبت‌نام کنند اما شرکت در بعضی از این طرح‌ها نیازمند یک اشتراک پریمیوم است.

چکیده‌های یوتیوب تنها یکی از طرح‌های آزمایشی استفاده از هوش مصنوعی در محصولات گوگل است و غول جستجوی جهان قصد دارد این تکنولوژی را در جای جای محصولات خود بگنجاند.

برای مثال این شرکت در مراسم ماه مه خود از قابلیت جدیدی برای پلی‌استور خبر داد که قرار است چکیده‌ای از نظارت کاربران در مورد اپلیکیشن را با استفاده از هوش مصنوعی مولد در اختیار شما قرار دهد. البته که ماجراجویی‌های هوش مصنوعی گوگل در همه جا نفوذ کرده و قابلیت‌های جدیدی از جمله Search Generative Experience و ابزارهای Duet AI را شامل می‌شود که قرار است رنگ و روی تازه‌ای به ابزارهای فضای کار گوگل بدهند.

شرکت‌های دیگری هم برای چکیده‌سازی محتوا با استفاده از هوش مصنوعی تلاش کرده‌اند. برای مثال شرکت Artifact، به تازگی از قابلیتی برای خلاصه‌سازی مقالات رونمایی کرده است.

در صورت عرضه گسترده این قابلیت در یوتیوب باید دید که چکیده‌های هوش مصنوعی چه تاثیری بر سازوکار این پلتفرم خواهد داشت و تولیدکنندگان محتوا چه واکنشی نسبت به آن نشان می‌دهند.

هرگونه تغییر سیاست و ارائه قابلیت جدید از سوی یوتیوب معمولا تاثیرات گسترده‌ای بر اکوسیستم محتوایی آن دارد و تمام تولید کنندگان محتوا برای جلب توجه هرچه بیشتر الگوریتم پیشنهادی گوگل تلاش می‌کنند. ممکن است که تولید کنندگان محتوا مجبور شوند تا ویدیو‌های خود را نه تنها برای انسان‌ها، بلکه برای هوش مصنوعی نیز بهینه‌‌سازی کنند.

 

https://pvst.ir/flm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو