skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جریان نقدی توییتر همچنان منفی است

۲۵ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رشد نقدی منفی توییتر

طبق گفته ایلان ماسک، جریان نقدی توییتر علی‌رغم انتظارات، همچنان منفی است. این شرکت هنوز هم نتوانسته است به رشد مثبتی از درآمد از طریق تبلیغات برسد.

ایلان ماسک، صاحب توییتر اعلام کرد که جریان نقدی توییتر به علت کاهش نزدیک به پنجاه درصدی درآمد از تبلیغات، همچنان منفی است. او پیش‌بینی می‌کرد که از ماه مارس تا ژوئن این شرکت به رشد مثبتی دست پیدا خواهد کرد اما اتفاقات برخلاف انتظارات او پیش رفت.

ماسک، درباره سرمایه‌گذاری مجدد در توییتر گفت: «قبل از هر چیزی باید به جریان نقدی مثبتی برسیم.»

این اتفاقات همگی نشان‌دهنده این است که اقدامات تهاجمی کاهش هزینه‌ها توسط ایلان ماسک که از ماه اکتبر سال گذشته صاحب توییتر شد برای مثبت کردن روند جریان نقدی این پلتفرم به تنهایی کافی نیست و ممکن است روند درآمدزایی از تبلیغات در این شبکه اجتماعی به سرعتی که ماسک در مصاحبه‌اش با BBC داشت، بهبود نیابد.

ماسک پس از اخراج هزاران کارمند و کاهش صورت‌حساب‌های خدمات ابری گفته بود که این شرکت هزینه‌های خود را از ۴.۵ میلیارد دلار پیش‌بینی شده در سال ۲۰۲۳ به ۱.۵ میلیلارد دلار کاهش داده است. همچنین توییتر با خصوصی‌سازی این شرکت با زیان انباشه ۴۴ میلیارد دلاری و سود سالانه حدود ۱.۵ میلیارد دلار مواجه است.

همچنین طبق گفته صاحب توییتر، درآمد تبلیغاتی این پلتفرم در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال ۲۰۲۱ با روند نزولی رو به رو است و  از ۵.۱ میلیارد دلار به ۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

این کاهش میزان درآمد تبلیغاتی توییتر در نتیجه اتخاذ تصمیمی است که در جهت تعدیل محتوای نامناسب در این شبکه اجتماعی صورت گرفت. پس از این رفتار توییتر، بسیاری از برندها از تبلیغ در این پلتفرم منصرف شدند.

استخدام لیندا یاکارینو به عنوان مدیرعامل، نشان دهنده این است که درآمدزایی از طریق تبلیغات همچنان برای توییتر در لیست اولویت‌ها قرار دارد. یاکارینو از همان ابتدای فعالیتش به عنوان مدیرعامل توییتر اعلام کرد که این شرکت قصد دارد توجهش را بر ویدئو، تولیدکننده‌های محتوا و مشارکت تجاری متمرکز کند و اکنون در حال مذاکره با شخصیت‌های سیاسی، سرگرمی و اصحاب رسانه است.

https://pvst.ir/ffi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو