skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس نصر تهران: برگزاری روز فناوری اطلاعات به گفت‌وگو با حاکمیت کمک می‌کند

سمانه سمیع تحریریه

۱۷ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

حسین اسلامی روز فناوری اطلاعات را راهکاری برای ارتباط با حاکمیت و نشان دادن میزان اهمیت آن برای مردم و دولت دانسته و معتقد است برگزاری روز فناوری اطلاعات به گفت‌وگو با حاکمیت کمک می‌کند.

به گزارش پیوست حسین اسلامی، رئیس نصر تهران مخاطب روز فناوری اطلاعات را مخاطبان عام می‌داند و معتقد است از آنجا که زندگی مردم و مخاطب عامه با فناوری عجین شده است، ثبت نام در مراسم روز فناوری اطلاعات را برای عموم امکان‌پذیر است.

اسلامی در ادامه گفت: روز فناوری اطلاعات راهکاری است که نصر از طریق آن می‌خواهد میزان اهمیت و تاثیرگذاری فناوری اطلاعات را به عموم مردم یادآوری کند و از سویی دیگر یکی از راه‌هایی است که می‌تواند ارتباط صنف را با حاکمیت را تداوم بخشد. ما در این رویداد مهمان‌هایی از سران قوه نیز خواهیم داشت.


اسلامی در ادامه گفت: فناوری اطلاعات سبک زندگی ما را تغییر داده است، اما هنوز هم سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در فضای سنتی رغبت بیشتری دارند، چون ریسک این حوزه بالاست و ما می‌خواهیم از طریق برگزاری مراسمی مثل روز فناوری اطلاعات این موضوع را به گوش دولتمردان برسانیم که دیگر فناوری کالایی لوکس نیست و در لحظه به لحظه زندگی ما تاثیر گذار است. در واقع واردات کالاهای فناورانه هم دیگر امری لوکس به شمار نمی‌رود و امری حیاتی است، گرچه هنوز هم نتوانسته‌ایم در ذهنیت برخی افراد این درک را ایجاد کنیم.هدف ما غلبه ما بر وضعیت موجود است و نباید ناامیدی را اشاعه دهیم ما در صنفی نگاه سیاسی نداریم و تنها نیازهای حوزه فاوا را دنبال می‌کنیم. ما با صراحت به مسئولان اعلام کرده‌ایم، این اختلال و محدودیت‌هابه اقتصاد دیجیتال آسیب می‌زند و به تضعیف بخش خصوصی می‌انجامد. گرچه از رفع نیازهای صنف فاصله داریم اما در دوره فعلی نصر توانسته‌ایم با حاکمیت ارتباط برقرار کنیم و همین روز فناوری اطلاعات به ما در گفت‌وگو با حاکمیت کمک می‌کند. تاکید می‌کنم روز فناوری روزی خاص اما برای عموم مردم است و عملا به صورت جدی این دومین سالی است که روز فناوری اطلاعات در نصر تهران دنبال می‌شود.

تمرکز روی اقتصاد دیجیتال

رضا قربانی، عضو هیات مدیره نصر هم در گزارشی کوتاه به ارائه عملکرد الکامپ ۲۶ پرداخت و گفت: همان‌طور که از آن صحبت کرده بودیم، محتوا هسته اصلی الکامپ بیست و ششم بود. من در ابتدا تاکید می‌کنم، الکامپ ۲۶ را با الکامپ ۴ سال قبل مقایسه نکنید، ما در حوزه فناوری ۴ سال سخت را پشت سر گذاشته‌ایم که در نتیجه الکامپ امسال را با سال‌های گذشته فرق داده است. ما در بخش محتوایی در استودیو ۱۳۰ مهمان داشتیم که حدود ۱۰ درصد مهمانان خانم‌ها بودند و این تعداد در استیج‌ها ۲۰ درصد بوده است. مهمان پنل‌ها ۱۱۱ نفر بوده که ۲۰ نفر از این تعداد عضو نصر بوده‌اند‌.
در الکامپ امسال ۵۹ پنل برگزار شد و طیف اصلی موضوعات به ترتیب رگولاتوری و سپس سخت‌افزار، بلاکچین و دارایی دیجیتال بود. در الکامپ بیست و ششم ۲۲۸۰ دقیقه محتوا  در ۵ روز تولید شد.
قربانی در ادامه گفت: ما به دنبال این بودیم که مراسم روز فناوری اطلاعات یک روز کامل باشد اما از آنجا که محتوا و گفت‌وگوهای زیادی در الکامپ داشتیم، روز فناوری اطلاعات در برجع میلاد، سه ساعته، بدون پنل و به شکل مراسم سخنرانی و گفت‌وگوهای دونفره برگزار می‌شود.
در این مراسم همچنین از برگزیدگان تیم فوتبال انفورماتیک و تیم نوجوانان تینواستارز الکامپ هم تقدیر و تشکر می‌شود. جمع‌آوری پول برای آزادی زندانیان حوزه فناوری نیز در این رویداد صورت می‌گیرد.

علیرضا کشاورز دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران هم در ادامه رویداد روز فناروی اطلاعات را توجه به اقتصاد دیجیتال دانست و گفت: توجه به روز فناوری اهمیت دادن به اقتصاد دیجیتال است و به همین خاطر روسای قوه نیز در این رویداد حضور دارند. ظرفیت رویداد ۱۶۰۰ نفر است و حضور برای عموم با ثبت نام امکان‌پذیر است.

https://pvst.ir/fd2
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو