skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قابلیت جدید تیک‌تاک: رقابت برسر تبلیغات

۶ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تیک‌تاک با قابلیت جدیدی به نام چالش خلاق (Creative Challenge)، به برند‌ها اجازه می‌دهد تا چالشی برای تولیدکنندگان محتوا برگزار و از بین ویدیو‌ها محتوای مورد نظر برای تبلیغات خود را انتخاب کنند. هزینه تبلیغات سپس به ویدیو یا ویدیو‌های منتخب پرداخت می‌شود.

به گزارش پیوست به نقل از ورج، با استفاده از این قابلیت جدید خریداران تبلیغات پولی را کنار گذاشته و تولید کنندگان محتوا می‌توانند ویدیو خود را برای شرکت در این رقابت ارائه کنند. در صورت انتخاب شدن از سوی خریدار تبلیغات این پول بر مبنای میزان مخاطب، کلیک و مکالمه به اینفلوئنسر پرداخت می‌شود. این طرح که Creative Challenge نام دارد برای تمام کاربران بالای ۱۸ سال با بیش از ۵۰ هزار دنبال کننده قابل دسترسی است.

تیک‌تاک می‌گوید ویدیو‌های شرکت کننده در این طرح باید «با کیفیت، با ادیت مناسب و محتوای نو» باشند. افزون بر این تضمینی برای درآمدزایی تولید کنندگان محتوا وجود ندارد و بازدهی ویدیو و رقبا تعیین کننده درآمد فرد هستند.

گفتنی است که اینفلوئنسر‌ها و تولید کنندگان محتوای شبکه اجتماعی معمولا به صورت مستقیم برای انجام تبلیغات با برند‌ها مذاکره و قیمتی را مشخص می‌کنند. با این حال مدل چالش خلاق تیک‌تاک ارتباط با برند‌ها را تسهیل می‌کند اما بازدهی مالی به فاکتورهایی مثل بازخورد ویدیو بستگی دارد.

پس از ارائه محتوا برای شرکت در این رقابت، برند هدف در صورت تمایل می‌تواند اصلاحاتی را درخواست کند. ویدیو‌های تولید شده برای این طرح در پروفایل تولید کننده محتوا منتشر نمی‌شوند بلکه پس از تایید در بخش For You به نمایش گذاشته می‌شوند.

تیک‌تاک می‌گوید تولید کنندگان متحوا می‌توانند به تعداد نامحدود در این چالش‌ها شرکت کنند. با این حال این شبکه اجتماعی اطلاعات بیشتری درمورد فرایند تایید از جمله تاثیر سرعت و دیگر ملاک‌ها ارائه نکرده است.

تیک‌تاک، شبکه اجتماعی متعلق به شرکت تنسنت چین، با چالش‌ها و اتهامات زیادی در بازار آمریکا و اروپا روبرو است و رگولاتوری‌های مختلف احتمال ممنوعیت استفاده از این پلتفرم را بررسی می‌کنند. این شبکه اجتماعی همچنین به تازگی به حوزه تجارت الکترونیک و فروش مستقیم محصول ورود کرده و با پروژه S قصد دارد با بزرگانی مثل آمازون رقابت کند.

 

https://pvst.ir/f9l

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو