skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کارکنان تکنولوژی قید افزایش درآمد را زده‌اند

۴ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مطالعه جدیدی نشان می‌دهد که تعدیل گسترده نیروی در بخش تکنولوژی باعث شده تا بسیاری از کارکنان این صنعت قید حقوق بیشتر را زده و حتی به درآمد کمتر راضی شوند.

به گزارش پیوست به نقل از بیزنس‌اینسایدر، حدود ۵۶ درصد از کارکنان تکنولوژی در یک نظرسنجی رسمی از وبسایت کاریابی Blind می‌گویند برای یک جایگاه جدید پذیرای درآمد مشابه یا حتی کمتر هستند و ۴۵ درصد پاسخ دهندگان می‌گویند به دلیل مشکلات بازار کار و تعدیل نیروی گسترده در صنعت تکنولوژی حقوق مشابه یا کمتر را قبول می‌کنند.

در حالی که امنیت شغلی بسیاری از کارکنان تکنولوژی با مشکل مواجه شده است، بسیاری هم نگران سلامت محیط کاری خود هستند. از جمله دیگر دلایل قبول حقوق مشابه یا کمتر هم فرهنگ شرکتی و تعادل کار و زندگی است. در دورانی که بسیاری از شرکت‌ها به دنبال بازگرداندن کارکنان به محیط کار هستند، بسیاری روند دورکاری خود را به حضور فیزیکی ترجیح می‌دهند.

یکی از کارکنان شرکت متا در پاسخ به این تحقیق گفت: «ترجیح می‌دهم درآمد کمتری داشته باشم و خوشحال‌تر باشم.»

یکی دیگر از کارکنان متا می‌گویند شرکت‌هایی که حقوق بیشتری می‌دهند «در حال تعدیل نیرو هستند و فرهنگشان جهنم شده است.» برای مثال، متا و گوگل، که به بسته‌های حمایتی بزرگ شهرت دارند هزاران نفر از کارکنان خود را در ماه‌های گذشته اخراج کرده‌اند.

هیچکدام از این دو شرکت به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده‌اند.

گزارش جریان‌های مورد انتظار مهندسی درآمد ۲۰۲۳ از Blind حاصل تحقیقاتی با حضور ۷ هزار و ۳۰۰ فعال تکنولژی در ماه آوریل است و همچنین داده‌های مربوط به ۵۰ هزار کارمند تکنولوژی در کاریابی این شرکت را نیز شامل می‌شود.

گزارش بلایند نشان می‌دهد که میانگین انتظار حقوق در بخش تکنولوژی حدود ۵ درصد در یک سال گذشته کاهش یافته است. بیشترین کاهش انتظار مربوط به مهندسان ارشد و متوسط است و در این بخش شاهد ریزش ۸ تا ۱۰ درصدی هستیم. به گفته بلایند تعداد زیاد کارکنان رده متوسط تکنولوژی باعث کاهش بیشتر انتظار درآمدی برای این بخش شده است.

این تحقیقات نشان می‌دهد که کارکنان تکنولوژی در مراکز اصلی فناوری از جمله نیویورک، سن‌فرانسیسکو و سیاتل (که مخارج زندگی بیشتری دارند)، بیشتر از همه تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. درآمد مهندسان میان رده در این مراکز فناوری نسبت به سال گذشته خود ۱۳ درصد کمتر شده است.

در عین حال تحقیقات بلایند نشان می‌دهد که بیشترین حداقل حقوق مربوط به مهندسان یادگیری ماشینی است. به نظر می‌رسد که افزایش توجه به محصولات هوش مصنوعی باعث شده تا شرکت‌های تکنولوژی توجه زیادی به این بخش نشان دهند.

این مطالعه همچنین به نگرانی‌های کارکنان تکنولوژی که در شبکه‌های اجتماعی نمود پیدا کرده اشاره می‌کند. در چند ماه گذشته، صدها کارمند تکنولوژی اظهار نگرانی کرده‌اند که با توجه به افزایش توانمندی‌های هوش مصنوعی در حوزه مهندسی نرم‌افزار، دیگر دوران حقوق‌های بیشتر ۵۰۰ هزار دلار در این حوزه به پایان رسیده است.

https://pvst.ir/f8p

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو