skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اتحادیه اروپا گوگل را به فعالیت ضد رقابتی در حوزه تبلیغات متهم کرد

۲۴ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه (۱۴ ژوئن) گوگل را به نقض قوانین ضد انحصار در زمینه تکنولوژی تبلیغات یا adtech متهم کرد و به دنبال تجزیه بخش‌هایی از کسب‌وکار این غول تکنولوژی است.

به گزارش پیوست، جایگاه مسلط گوگل و نقش پررنگ این شرکت در تمام مراحل تبلیغات دیجیتال باعث نگرانی کمیسیون اروپا شده و به نظر این رگولاتوری تجزیه کسب‌وکار تبلیغاتی راه‌حل این مشکل است.

به نقل از CNBC، کمیسیون اروپا بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، به این نتیجه مقدماتی دست رسیده است که گوگل در حوزه سرور‌های تبلیغات ناشران و ابزارهای خرید تبلیغات در وب جایگاه مسلط را دارد. این کمیسیون همچنین می‌گوید گوگل از جایگاه مسلط خود از سال ۲۰۱۴ سو استفاده کرده است.

الفابت، شرکت مادر گوگل، فرصت دارد تا نگرانی‌های این کمیسیون را مطالعه کرده و به صروت کتبی از جایگاه خود دفاع کند و می‌تواند برای ارائه اظهارنظر شفای درخواست دهد.

کمیسیون اروپا معتقد است که گوگل برای رفع نگرانی‌ها و پیروی از قوانین رقابت این بلوک باید کسب‌وکار خود را تجزیه کند.

مارگارت وستاگر، مدیر نظارت بر رقابت اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای گفت: «درنتیجه دیدگاه مقدامی کمیسیون این است که واگذاری اجباری بخشی از خدمات گوگل می‌توان نگرانی‌های رقابتی را رفع کند.»

او افزود: «[گوگل] داده‌های کاربران را جمع‌آوری می‌کند،‌فضای تبلیغات می‌فرشد و به عنوان میانجی تبلیغات آنلاین عمل می‌کند. درنتیجه گوگل تقریبا در تمامی سطوح زنجیره عرضه adtech حضور دارد. نگرانی اصلی ما این است که گوگل می‌تواند از جایگاهش در بازار به نفع خدمات میانجی‌گری خود استفاده کند. این موضوع نه تنها به رقبای گوگل بلکه به منافع ناشران نیز ضربه وارد کرده و هزینه‌های تبلیغات را افزایش می‌دهد. فعالیت‌های گوگل در صورت تایید مقررات رقابت ما را نقض می‌کند.»

گوگل هنوز به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

وستاگر که روز چهارشنبه در کنفرانس خبری حضور پیدا کرد می‌گوید در اینجا شاهد یک تضاد منافع روشن هستیم. «گوگل در همه جای این زنجیره عرضه حضور دارد.

با این حال وستاگر افزود : «که ما باید در پی راه‌حلی باشیم که کمتر آزار دهنده باشد. از نظر ما این تضاد منافع را نمی‌توان با راهکار دیگری به جز عدم مالکیت زنجیره عرضه حل کرد.»

نگرانی از جایگاه ضد رقابتی گوگل در صنعت تبلیغات مدت‌ها است که رگولاتوری‌های آمریکا و اتحادیه اروپا را به خود مشغول کرده است. وال‌استریت ژورنال چند روز پیش به نقل از افراد مطلع گفت که اتحادیه اروپا به دنبال تجزیه کسب‌وکار تبلیغاتی گوگل است و رگولاتورهای آمریکایی نیز پیش از این برای تجزیه کسب‌وکار تبلیغاتی این شرکت تلاش کرده‌اند.

 

https://pvst.ir/f4x

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو