skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سم آلتمن به همکاری کشورها برسر هوش‌مصنوعی خوش‌بین است

۲۲ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل اوپن‌ای‌آی، سازنده ChatGPT، امروز دوشنبه (۱۲ ژوئن) گفت سفرش به پایتخت‌های مختلف جهان باعث شده نسبت به چشم انداز همکاری پیرامون هوش مصنوعی (AI) «بسیار خوش‌بین» شود.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، آلتمن که به عنوان چهره اصلی استارت‌آپ تحت حمایت مایکروسافت شناخته می‌شود مدتی است که در یک تور بلند مدت به دنبال جلب توجه به هوش مصنوعی مولد و تاثیرگذاری بر قوانین مسئولیت‌پذیری این تکنولوژی است.

سم آلتمن در توکیو به دانش آموزان گفت: «من به این سفر آمدم… در حالی شک داشتم در کوتاه مدت بتوان همکاری بین‌المللی را برای کاهش خطر حیاتی ممکن کرد اما حالا در انتهای سفر بسیار در این باره خوش‌بین هستم.»

قانون‌گذاران در تغییر مقررات فعلی و ایجاد دستورالعمل‌های جدید برای استفاده از هوش مصنوعی مولد با مشکلاتی مواجه هستند. این ابزار که توانایی تولید متن و تصاویر را دارد بسیاری را درمورد آینده صنایعت مختلف و تاثیر آن بر جامعه به شوق آورده و بسیار هم در این باره نگران هستند.

اتحادیه اروپا در حال پیشبرد طرح اولیه قانون هوش مصنوعی است که انتظار می‌رود از سال جاری به قانون تبدیل شود. با یان حال ایالات متحده در تلاش است تا به جای معرفی مقررات جدید، از قوانین موجود برای کنرتل این تکنولوژی استفاده کند.

آلتمن در دیدار ماه آوریل خود از ژاپن با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، دیدار کرد و گفت در پی تاسیس دفتری در این کشور است.

آلتمن روز دوشنبه بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت: «تمام مکالمات ما به خوبی پیش رفت.»

در حالی که صنایع سنگین ژاپن به شکل گسترده برروی خودکار سازی در تولید سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما این کشور در زمینه خدماتی که در حال حاضر توجه کاربران هوش مصنوعی را جلب کرده فعالیت چندانی ندارد.

آلتمن گفت: «در اینجا تاریخ بلندی از همکاری انسان و ماشین وجود دارد.» مدیرعامل اوپن‌ای‌آی قرار است پیش از بازگشت به ایالات متحده از سنگاپور، اندونزی و استرالیا نیز دیدار کند.

 

https://pvst.ir/f4d

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو