skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کنگره آمریکا دو لایحه جدید درمورد هوش مصنوعی را بررسی می‌کند

۱۹ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

در پی شهرت بی‌‌سابقه تکنولوژی هوش مصنوعی و لزوم قانون‌گذاری بیشتر، سناتور‌های ایالات متحده با ترکیبی از هردو حزب دو لایحه جدید را پیرامون این تکنولوژی پیشنهاد کردند.

به گزارش پیوست، ایالات متحده به عنوان میزبان بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی تاثیر شگرفی بر نحوه عملکرد و پیشرفت این تکنولوژی خواهد داشت. به نقل از رویترز یکی از این لوایح شفافیت دستگاه‌های دولتی را هنگام استفاده از هوش مصنوعی در ارتباط با مردم الزامی می‌کند و لایحه دیگری هم اداره‌ای را برای بررسی وضعیت رقابتی ایالات متحده در تکنولوژی‌های جدید ایجاد می‌کند.

قانون‌گذاران آمریکا و دیگر کشور‌های جهان در حال بررسی گزینه‌های احتمالی برای حد و مرز دادن به تکنولوژی هوش مصنوعی هستند. با خبرساز شدن هوش مصنوعی و شهرت گرفت ChatGPT در ابتدای سال ۲۰۲۳، بسیاری به استفاده از این تکنولوژی روی آوردند و تعداد کاربران آن طی چند هفته رکورد شکنی کرد.

سناتور گری پیترز، نمایندگان دموکرات و رئیس کمیته امنیت ملی، یکی از این دو لایحه را به همراه سناتورهای مایک براون و جیمز لانکفورد (هردو جمهوری‌خواه)  پیشنهاد کرده است که آژانس‌های دولتی آمریکا را ملزم می‌کند در صورت استفاده از هوش مصنوعی در ارتباط با مردم به آنها اطلاع دهند.

این لایحه همچنین آزانس‌های آمریکایی را ملزم می‌کند تا راهکاری برای اعتراض به تصمیمات‌ هوش مصنوعی در نظر بگیرند.

براون در بیانیه‌ای در این باره گفت: «دولت فدرال باید در استفاده از هوش مصنوعی پویا و شفاف باشد و اطمینان حاصل کند که تصمیماتی بدون هدایت یک انسان اتخاذ نشوند.»

سناتور مایکل بنت و مارک وارنر، هردو دموکرات، نیز لایحه دیگری را به همراه سناتور تاد یانگ جمهوری‌خواه، معرفی کردند که اداره‌ تحلیل رقابت جهانی (Global Competition Analysis) را تاسیس می‌کند و هدف آن بررسی پیشتازی ایالات متحده در توسعه هوش مصنوعی است.

بنت در این باره گفت: «نمی‌توانیم قدرت رقابتی‌مان را در تکنولوژی‌های استراتژیکی مثل نیمه‌رسانا،‌ رایانش کوانتومی و هوش مصنوعی به رقبایی مثل چین ببازیم.»

چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس سنا نیز ابتدای این هفته گفت سه جلسه توجیهی را در حوزه هوش مصنوعی برای سناتورها ترتیب داده است که تشریحی از موضوعات محرمانه را شامل می‌شود.

این جلسات یک بررسی کلی برروی هوش مصنوعی، بررسی راهکار برای پیشتازی آمریکا در AI و دوره محرمانه درمورد مشکلات دفاعی و هوش مصنوعی را شامل می‌شود.

 

https://pvst.ir/f39

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو