skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فناوری

معصومه صیادی نویسنده میهمان

راهنمای خرید رینگ لایت، نکات مهم و مدل‌های پرفروش

معصومه صیادی
نویسنده میهمان

۱۳ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

راهنمای خرید رینگ لایت

هنگام خرید رینگ لایت باید به نکاتی مانند اندازه، دمای نور، میزان روشنایی و امکانات جانبی آن توجه کرد. برای افرادی که در زمینه عکاسی و فیلمبرداری فعالیت می‌کنند رینگ لایت یکی از ابزارهای کاربردی برای ایجاد نور دلخواه و حذف سایه‌ها برای ایجاد تصاویری جذاب است.

رینگ لایت یکی از تجهیزات نورپردازی است که وظیفه تامین نور مناسب برای ضبط تصاویر و ویدئوهای با کیفیت بالا را برعهده دارد. رینگ لایت یک ابزار کاربردی در نورپردازی محسوب می‌شود و نور یکنواختی را در هنگام فیلمبرداری و عکاسی ایجاد می‌کند. نورهای رینگ لایت سعی می‌کند نور طبیعی را شبیه سازی کنند تا سایه‌ها را از بین ببرند و عیوب را از طریق نور دایره‌ای پنهان کنند.

رینگ لایت چیست؟

همانطور که از نام رینگ لایت مشخص است رینگ لایت یک منبع نوری به شکل دایره است. این منبع نور معمولاً یا یک لوله فلورسنت دایره‌ای است یا داخل آن صدها LED نصب شده است. در طرف دیگر این دایره یا حلقه، جعبه کنترل پنل و تجهیزات نصب وجود دارد. پنل رینگ لایت کلید روشن/خاموش و سایر قطعات الکترونیکی را در خود جای داده است.

حالت حلقه‌ای رینگ لایت به آن اجازه می‌دهد تا نور یکنواختی را در سراسر سوژه بتاباند. رینگ لایت در انواع مختلف از حالت دستی تا قطر بیش از ۵۰ سانتی‌متر در بازار یافت می‌شوند. اغلب آنها توسط یک آداپتور AC تغذیه می‌شوند، اما برخی از آنها دارای باتری‌های قابل شارژ برای بهبود قابلیت حمل خود هستند.

خرید انواع رینگ لایت

انواع مختلفی از چراغ‌های حلقه وجود دارند که هدف از ساخت و کاربرد هر یک از آنها متفاوت است. معمول‌ترین انواع رینگ لایت شامل موارد زیر است:

۱. رینگ لایت فلاش

این نوع رینگ لایت را می‌توانید مستقیماً در جلوی دوربین خود نصب کنید و برای دریافت بهترین نوردهی استفاده کنید. این نوع رینگ لایت عموماً با باتری تغذیه می‌شوند و برای گرفتن تصاویر ماکرو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۲. رینگ لایت برای تلفن

این نوع رینگ لایت‌ها کوچک هستند و با باتری کار می‌کنند. می‌توانید آن را به گوشی هوشمند خود وصل و یک خروجی نور مداوم داشته باشید. این نوع رینگ لایت بهترین گزینه برای گرفتن سلفی یا ویدئو با استفاده از تلفن است.

۳. رینگ لایت فلورسنت ایستاده

این نوع رینگ لایت دهانه بزرگی دارد و بر روی یک پایه ثابت نصب شده است. می‌توانید دوربین یا تلفن خود را مطابق با آن قرار دهید و منبع نور مداومی ‌را داشته باشید. از این نوع رینگ لایت حتی می‌توانید برای کارهایی مانند آرایش کردن نیز استفاده کرد. این نوع رینگ لایت از منبع تغذیه AC استفاده می‌کنید و با استفاده از فیلترها می‌توانید دمای رنگ را تغییر دهید.

۴. رینگ لایت LED ایستاده

این نوع چراغ نیز مشابه مدل قبلی است و دارای دهانه بزرگ به همراه چراغ‌های LED است. با استفاده از فیلترهایی که در پشت رینگ لایت قرار داد می‌توانید دمای رنگ را تنظیم کنید. این نوع رینگ لایت از برق AC استفاده می‌کند و در بین آرایشگران و هنرمندان بیشتر کاربرد دارد.

خرید رینگ لایت

چرا از رینگ لایت استفاده می‌کنیم؟

در ابتدا کاربرد رینگ لایت بیشتر در زمینه دندانپزشکی و پزشکی بود. اما امروزه به دلیل اینکه رینگ لایت فوکوس، تعادل نوردهی و دمای رنگ را برای دوربین آسان‌تر می‌کند شاهد استفاده از آنها در زمینه‌های دیگری نیز هستیم. از جمله کاربردهای رینگ لایت‌ها شامل:

برجسته کردن جزئیات

از آنجا که طراحی دایره‌ای رینگ لایت، سوژه را به طور یکنواخت بدون ایجاد سایه، روشن و واضح می‌کند و به برجسته کردن بهتر جزئیات کمک می‌کند. در عکاسی همچنین می‌توانید دوربین را در مرکز حلقه قرار دهید تا روی جزئیات خاصی از عکاسی تمرکز کنید.

عکاسی ماکرو

رینگ لایت نور را به طور یکنواخت در سراسر سوژه پخش می‌کند و به شما کمک می‌کند تا تمرکز بیشتری بر روی سوژه داشته باشید. به این ترتیب، با استفاده از رینگ لایت می‌توانید تصاویری با کیفیت داشته باشید.

عکاسی تخت

رینگ لایت‌ها می‌توانند برای عکاسی از آثار هنری و صنایع دستی روی میز، برای افرادی که در زمینه آرایش و گریم فعالیت دارند و همچنین فیلمبرداران کمک کند.

ایجاد افکت‌های رنگی

از تکنیک افکت رنگ می‌توانید برای شستشو رنگ در اطراف یک شی استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید لامپ‌های سفید را با چراغ‌های رنگی مختلف جایگزین کنید یا ژل‌های رنگی را در امتداد سطح رینگ لایت اعمال کنید تا جلوه‌های رنگی ایجاد کرده باشید.

تولید ویدئو

اگر شما نیاز به تولید ویدئو برای یوتیوب، اینستاگرام و تیک تاک می‌کنید به طور حتم به یک رینگ لایت نیاز خواهید داشت. با استفاده از رینگ لایت می‌توانید ‌هاله‌های جذابی را ایجاد کنید که به دراماتیک و حرفه‌ای شدن فیلمبرداری شما کمک می‌کنند.

سایر موارد

رینگ لایت‌ها منبع روشنایی خوبی برای کارهای ظریف مانند حکاکی روی سنگ، منبت‌کاری، آرایشگاه‌ها و کاربردهای دیگر هستند. در مواقعی که هوا ابری است و نور طبیعی در دسترس نیست می‌توانید توسط رینگ لایت درجه رنگ نور روز 54000K را تولید کنید. در عکاسی پرتره از رینگ لایت برای به حداقل رساندن چین و چروک و لک استفاده می‌شود. رینگ لایت‌ها سایه‌ها را کاهش می‌دهند و چهره را به طور یکنواخت روشن می‌کنند.

امکانات جانبی در خرید رینگ لایت

با توجه به تنوع زیاد رینگ لایت‌های موجود در بازار، خرید یک رینگ لایت مناسب که بتواند نیاز شما را برآورده کند کمی‌ دلهره‌آور به نظر می‌رسد و تصمیم‌گیری را مشکل کند. برای اینکه فرآیند تصمیم‌گیری و انتخاب شما برای خرید رینگ لایت را کوتاه و تسهیل کنیم در ادامه موارد اصلی را که باید قبل از نهایی کردن تصمیم خود باید مدنظر داشته باشید را فهرست کرده‌ایم:

۱. اندازه

رینگ لایت‌ها در اندازه‌های مختلفی در بازار موجود هستند. متداول‌ترین اندازه آنها بین ۲۰ تا ۵۰ سانتی‌متر است. اگر یک کار استودیویی یا عکاسی پرتره انجام می‌دهید یک رینگ لایت با حلقه بزرگ و پایه‌دار برای کار شما مناسب است. اگر قصد دارید عکاسی ماکرو انجام دهید می‌توانید از رینگ لایت با حلقه کوچکتر استفاده کنید.

به طور معمول، قطر رینگ لایت به دو صورت قطر بیرونی و درونی ذکر می‌شود. به طور مثال ۴۵ سانتی‌متر به قطر بیرونی و ۳۵ سانتی‌متر به قطر درونی اشاره دارد.

دمای نور در خرید رینگ لایت

۲. دمای رنگ نور رینگ لایت

دمای نور حلقه می‌تواند بین 3000k تا 6000k قابل تغییر باشد. دمای رنگ بالاتر از 5000k به عنوان رنگ‌های سرد شناخته می‌شود و دمای رنگ پایین‌تر و بین 2700k تا 3000k به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند.

دمای رنگ گرم هنگام فیلمبرداری یا عکاسی هر زمان که نیاز به درخشش گرم یا سالم روی سوژه وجود داشته باشد استفاده می‌شود. در پشت حلقه رینگ لایت کلید دیمری وجود دارد که می‌توانید نور آن را روی سه حالت نور طبیعی، گرم و سرد تنظیم کنید. بیشتر رینگ لایت‌ها حتی امکان تغییر رنگ را با استفاده از فیلترهای نارنجی ثابت دارند. با این حال، دیمر برای دمای رنگ به عنوان گزینه مناسب‌تری در نظر گرفته می‌شود.

۳. روشنایی

روشنایی رینگ لایت برحسب لومن اندازه‌گیری می‌شود و هر چه تعداد لومن‌های یک رینگ لایت بیشتر باشد، روشنایی آن بیشتر خواهد بود. لومن‌ها میزان نور خروجی حلقه شما را اندازه‌گیری می‌کنند و به صورت ولت برای لامپ‌های رشته‌ای یا وات برای چراغ‌های LED نمایش می‌دهند.

با این حال، موارد دیگری نیز وجود دارد که علاوه بر وات لومن‌های مطلق بر روشنایی تأثیر می‌گذارد: کیفیت مواد مورد استفاده در ساخت و ساز نیز بر میزان روشن یا کم نور بودن هر نور حلقه تأثیر می‌گذارد. نورهای با قطر بزرگ‌تر نسبت به قطرهای کوچک‌تر نور مرئی بیشتری ساطع می‌کنند.

سطح روشنایی در رینگ لایت‌ها قابل تنظیم است و سطوح روشنایی آن را می‌توان تنظیم نمود. اکثر رینگ لایت‌ها دارای سطح روشنایی بین ‌۰ تا ۱۰۰ درصد هستند. شما می‌توانید میزان روشنایی را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید.

۴. سازگاری

قبل از خرید رینگ لایت LED، بررسی کنید که آیا نور با گوشی شما سازگار است یا خیر. اگرچه اکثر رینگ لایت‌ها با گوشی‌های هوشمند و دوربین‌های DSLR سازگار هستند، برخی از رینگ لایت‌ها وجود دارند که فقط با دستگاه‌های خاصی قابل استفاده هستند.

۵. وزن

وزن عامل مهم دیگری است که باید آن را در نظر بگیرید. سه پایه رینگ لایت باید به اندازه کافی از استحکام خوبی برخوردار باشد و در عین حال سبک و بسته بندی آن ساده باشد تا بتوانید آن را به راحتی از مکانی به مکان دیگر حمل کنید. در حین گرفتن عکس یا فیلم، مطمئناً دوربین را باید از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌کنید تا روشنایی و زاویه نور را برای فیلمبرداری یا عکسبرداری تنظیم کنید. برای حرکتی نرم و سبک، اکثر عکاسان و فیلمبرداران ترجیح می‌دهند از رینگ لایت استفاده کنند که وزن سبکی داشته باشد.

۶. برق

مصرف برق یک رینگ لایت نقش مهمی ‌در تعیین هزینه و عملکرد آن دارد. اگر از رینگ لایتی با باتری استفاده می‌کنید بسته به نوع باتری حدود ۳ ساعت تا ۱۰ ساعت می‌تواند دوام بیاورد. برای عملکرد روان و بدون دردسر، پیشنهاد ما این است که یک رینگ لایت با عمر باتری طولانی مدت خریداری کنید. همچنین برخی از رینگ لایت‌ها با گزینه شارژ USB ارائه می‌شوند و برخی از آنها گزینه شارژ سریع را دارند. اگر برای مدت طولانی بخواهید از رینگ لایتی استفاده کنید بهتر است که مدلی با مصرف برق کم را در نظر داشته باشید زیرا این کار باعث کاهش مصرف برق شما می‌شود و به شما در صرفه جویی دراز مدت کمک خواهد کرد. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید فقط گه‌گاهی از رینگ لایت خود استفاده کنید نیازی نیست به بررسی مدل‌هایی با درجه برق مصرف بالا بپردازید.

۷. Gooseneck

Gooseneck یک قابلیت در رینگ لایت برای افرادی است که به ضبط آثار هنری یا DIY می‌پردازند. حتی افرادی که در زمینه کنده‌کاری روی چوب یا تاتو فعالیت می‌کنند این قابلیت می‌تواند به آنها کمک زیادی کند. Gooseneck یک قسمت اضافی است که به رینگ لایت اجازه می‌دهد تا هر اندازه که می‌خواهید آن را خم کنید.

۸. ارتفاع

ارتفاع یک رینگ لایت را می‌توان از ۱۷.۵ سانتی‌متر تا ۱۶۰ سانتی‌متر در بالاترین حد ممکن تنظیم کنید.

۹. کیفیت ساخت

کیفیت ساخت رینگ لایت به قیمت آن بستگی دارد. مدل‌هایی که با قیمت پایین‌تر در دسترس هستند عموماً از استحکام خوبی برخوردار نیستند. رینگ لایت‌هایی که قیمت بالاتری دارند از دوام بیشتری برخوردار هستند. اگر قصد دارید که در استودیو یا خانه کار کنید ممکن است به یک رینگ لایت با دوام معمولی نیاز داشته باشید اما اگر در مکان‌های بیرونی کار می‌کنید می‌توانید یک چراغ محکم و قوی بخرید.

۱۰. گارانتی

برخی از رینگ لایت‌های دارای گارانتی برای مدت معینی هستند. برخی از تولید کنندگان حتی در گارانتی خود تعویض یک قطعه معیوب را نیز دارند. با این حال گارانتی هر شرکت با شرکت دیگر متفاوت است و بهتر است که قبل از خرید تعهدات گارانتی آن را به درستی بررسی کنید.

کاربردهای رینگ لایت

پرفروش‌ترین رینگ لایت‌های موجود در بازار

حال که با مهمترین مشخصات برای خرید یک رینگ لایت معتبر آشنا شدید، لازم دیدیم که پرفروش‌ترین رینگ لایت های موجود در بازار را به شما معرفی کنیم تا بهتر بتوانید با سلیقه و نیاز اکثر مشتریان آشنا شوید. پرفروش‌ترین رینگ لایت‌های موجود در بازار عبارتند از:

۱. رینگ لایت 2023 HX260

اگر به دنبال خرید یک رینگ لایت سبک هستید که بتوانید به راحتی جابجا کنید رینگ لایت 2023 HX260 با وزن 560 گرم یکی از سبک‌ترین رینگ لایت‌های موجود در بازار است. این رینگ لایت دارای سه پایه از جنس فلز است و در سه طیف رنگی قابل تنظیم است. نوع لامپ آن از نوع LED و زاویه نوردهی تا 180 درجه قابل تنظیم است. با توجه به قطر رینگ لایت که 26 سانتیمتر است این رینگ لایت را برای استفاده در فضای آرایشگاهی مناسب کرده است.

۲. رینگ لایت مدل HX260 2023

اگر از آن دسته از افرادی هستید که مرتب از خودتان سلفی می‌گیرید و یا در اینستاگرام و یوتیوب فعالیت می‌کنید رینگ لایت مدل HX260 2023 می‌تواند یک ابزار کاربردی برای شما محسوب شود. این رینگ لایت با 200 گرم وزن و دارای سه حالت نور مهتابی، آفتابی و میکس می‌تواند تصاویر و ویدئوهای شما را جذاب‌تر نمایش دهد. قطر رینگ لایت 36 سانتیمتر است و با پایه‌های کوتاهی که دارد می‌توانید آن را بر روی میز خود قرار داده و استفاده کنید.

۳. رینگ لایت پلوز مدل Professional Fill light

نور مناسب در حین فیلمبرداری و عکاسی از جمله تاثیرگذارترین عاملی است که باعث افزایش کیفیت و جذاب‌تر شدن آنها خواهد شد. رینگ لایت Professional Fill light با قطر 26 سانتیمتر و داشتن سه پایه تی شکل بهترین گزینه برای تولید محتوا به شمار می‌آید. با پایه‌های انعطاف‌پذیر این رینگ لایت به راحتی می‌توانید آن را در حالت افقی و عمودی تنظیم کنید و نور دلخواه خود را ایجاد کنید. وزن این رینگ لایت 1915 گرم است و پایه آن را در سه حالت مختلف می‌توانید تنظیم کنید.

۴. رینگ لایت مدل -SETPACKING-CBX

رینگ لایت مدل -SETPACKING-CBX دارای سه پایه فلزی با ارتفاع قابل تنظیم 5/1 متر است که زاویه نوردهی آن 360 درجه است. اگر به دنبال یک وسیله تخصصی برای عکاسی و فیلمبرداری هستید که بتواند سه بازه رنگی گرم، سرد و خنثی را برای شما فراهم بیاورد و سایه‌ها را پنهان کند این رینگ لایت می‌تواند تمام نیازهای شما را برآورده سازد.

۵. رینگ لایت مدل MJ26-RGB به همراه پایه

رینگ لایت مدل MJ26-RGB دارای 15 طیف رنگی RGB با اندازه قطر 36 سانتیمتر است و در ده حالت مختلف رنگی سرد، گرم و طبیعی را دارا است. ارتفاع پایه‌های رینگ لایت مدل MJ26-RGB از 60 سانتیمتر تا 200 سانتیمتر قابل تنظیم است. فرکانس نور این رینگ لایت 50 تا 60 هرتز است و ولتاژهای ورودی برای نور معمولی 5 وات، برای 9 طیف رنگی نورهای ترکیبی RGB 20 وات است.

مزایا و معایب رینگ لایت

با وجود اینکه رینگ لایت‌ها وسیله‌ای کاربردی برای عکاسی و فیلمبرداری محسوب می‌شوند با این حال در موقع خرید رینگ لایت باید هر دو جنبه مثبت و منفی آن را در نظر داشته باشیم تا بتوانیم خریدی مقرون به صرفه داشته باشیم.

مزایای رینگ لایت

  • کنترل سایه‌ها: اکثر رینگ لایت‌ها از لامپ‌های کوچک LED یا فلورسنت ایجاد شده‌اند که نور روشن و یکنواختی را ایجاد می‌کنند. از آنجا که در رینگ لایت نور یکنواختی ایجاد می‌شود و دوربین در وسط قرار می‌گیرد هیچ سایه‌ای ایجاد نمی‌شود.
  • تصاویر روشن و قوی ایجاد می‌کند: با استفاده از رینگ لایت می‌توانید نور یکنواختی را ایجاد کنید. نتیجه آن ایجاد یک تصویر بسیار روشن است که در شرایط کنتراست کم تقریباً صاف به نظر می‌رسد.
  • می‌تواند در چشمان سوژه کچ لایت ایجاد کند: نور حلقه‌ای روشن می‌تواند نور جذاب و زیبایی را در چشم سوژه ایجاد کند. کچ لایت همیشه به سوژه شما جان تازه‌ای می‌بخشد و ظاهری کاملاً متفاوت ایجاد می‌کند.
  • سبک و همه کاره: رینگ لایت‌ها به طور کلی وزن بسیار سبکی دارند و پرکاربرد هستند. یادگیری آنها ساده است و افراد مبتدی می‌توانند آن را سریع یاد بگیرند. قطر رینگ لایت‌ها از چند اینچ تا چند فوت متفاوت است. آنها را می‌توان در جلوی دوربین، صفحه نمایش لپ تاپ یا روی یک پایه جداگانه برای استفاده حرفه‌ای نصب کرد.
  • قیمت مناسب: رینگ لایت‌ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و به افراد اجازه می‌دهند با بودجه کمی‌ انواع مختلف نورپردازی را ایجاد کنند.

معایب رینگ لایت

  • کمی‌ ضعیف است: رینگ لایت‌ها برای کارهایی که در حال حرکت هستند مناسب است اما اگر دنبال نورپردازی حرفه‌ای شبیه به استودیو در خانه یا محل کار هستید این گزینه برای شما عالی نیست. رینگ لایت‌ها اغلب ضعیف‌تر از چراغ‌های دیگر هستند و منطقه بزرگی را پوشش نمی‌دهند.
  • برای گوشی‌های هوشمند و دوربین‌های کوچک مناسب است: رینگ لایت‌ها از این نظر که با دوربین‌های کوچک و موبایل‌ها کار می‌کنند گزینه مناسبی هستند اگر می‌خواهید تصاویر بهتری بگیرید و با دوربین‌های DSLR بزرگ کار کنید ممکن است رینگ لایت‌ها برای شما مناسب نباشند.

نتیجه گیری

رینگ لایت‌ها برای عکاسانی که می‌خواهند تصاویری غنی از جزئیات و روشنایی یکنواخت را ثبت کنند گزینه‌ای عالی است. با وجود تنوع بسیار زیاد رینگ لایت‌های موجود در بازار، تشخیص اینکه کدام یک برای شما مناسب است دشوار است به همین علت در این مقاله ما به چند نمونه از پرفروش‌ترین رینگ لایت‌های موجود در بازار و مشخصات آنها پرداختیم. اگر هنوز هم مطمئن نیستید که چه نوع رینگ لایتی را نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره آنها استفاده کنید.

https://pvst.ir/f1z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو