skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سازمان اطلاعات روسیه می‌گوید آمریکا از آیفون برای جاسوسی استفاده می‌کند

۱۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سرویس اطلاعات روسیه می‌گوید آمریکا برای جاسوسی به هزاران گوشی آیفون نفوذ کرده است. به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB)، این نهاد از یک طرح جاسوسی توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) پرده‌برداری کرده است که با بدافزاری از یک نقطه ضعف مخفی گوشی‌های اپل سو استفاده می‌کند.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، FSB که به عنوان جانشین اصلی KGB شوروی شناخته می‌شود می‌گوید هزاران گوشی اپل از جمله گوشی‌های متعلق به مشترکان روسی به این بدافزار آلوده شده‌اند.

به گفته آژانس روسی، گوشی‌های متعلق به دیپلمات‌های خارجی مستقر در روسیه و کشور‌های سابق اتحاد جماهیر شوروی از جمله اعضای ناتو، اسرائیل، سوریه و چین هدف این طرح جاسوسی قرار گرفته‌اند.

اپل یا NSA هیچکدام هنوز به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخ نداده‌اند.

FSB می‌گوید این طرح جاسوسی رابطه نزدیک اپل و آژانس امنیت ملی آمریکا را نشان می‌دهد که مسئول رمزنگاری و امنیت و اطلاعات ارتباطات در ایالات متحده است.

FSB می‌گوید: «این شرکت گزینه‌های متعددی برای نظارت بر افراد مورد نظر کاخ سفید و شرکایشان در عملیات‌های ضد روسی و شهروندان خود را در اختیار آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا قرار می‌دهد.»

عجیب اینکه به گفته سرویس اطلاعات روسیه این طرح با کمک سرویس حفاظت فدرال انجام گرفته است که مسئولیت محافظت از رهبران روسی را برعهده دارد.

 

https://pvst.ir/f1t

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو