skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

وزیر ارتباطات در نمایشگاه پست: کسی حس نیاز به پلتفرم‌های جهانی مثل آمازون ندارد

تحریریه پیوست

۸ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

 وزیر ارتباطات معتقد است با وجود تمام تلاش‌ها در حوزه پست تا رسیدن به پست هوشمند فاصله داریم. حداکثر استفاده از فناوری‌های نوین مهمترین عامل ایجاد زیرساخت در این صنعت است.

به گزارش پیوست؛ عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در افتتاحیه نمایشگاه پست با اشاره به تاثیر شکل‌گیری نمایشگاه پست بر این صنعت و قدردانی از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: نمایشگاه پست می‌تواند نقطه عطف لجستیک در کشور باشد.

زارع‌پور با تاکید بر رشد ایران در حوزه اقتصاد الکترونیکی ادامه داد: ایران در بخش اقتصاد الکترونیکی در جهان پیشرو است و اولین کشوری است که ٩٨ درصد تراکنش‌ها به‌صورت الکترونیکی جابه‌جا می‌شود و این به‌معنی پیشگام بودن کشور در این حوزه است.

او با اشاره به اهمیت زیرساخت گفت: ما در حوزه اقتصاد الکترونیکی زیرساخت و بستر بسیار همواری داریم اما برای صنعت پست نیاز به زیرساخت داریم.

وزیر ارتباطات موارد زیرساختی دیگری را برای رشد صنعت پست یادآور شد و افزود: حساب امانی برای مشتری بسیار مهم است، یعنی تا رسیدن بسته پستی به مشتری، کالا تضمین کیفیت شود؛ و لجستیک هم قابل اتکا و هوشمند عمل کند.

در ادامه زارع‌پور از اختصاص اینرنت به چهارهزار روستا در کشور گفت: ایران جزو چندکشور اول در جهان است که به ٩٢درصد روستاهای بالای ٢٠ خانوار، اینترنت رسانده است و این اتفاق بزرگی در کشور است.

زارع‌پور وعده داد که تا آخر امسال هیچ روستای بالای ٢٠ خانواری بدون اینترنت نخواهند بود.

او درباره پروژه فیبرنوری اظهار کرد: درحال حاضر ٣میلیون و ٢٠٠هزار خانوار تحت پوشش فیبرنوری هستند.

زارع‌پور در ادامه سخنانش به پلتفرم‌های داخلی اشاره کرد و با اتلاق لفظ «سرداران استقلال کشور» به جوانانی که از فضای مجازی صیانت کردند و آن را حفظ کردند گفت: ما الان در حوزه سکو پلتفرم‌های مجازی جزو پیشگامان هستیم. امروزه در کشور کسی احساس نیاز به پلتفرم‌های جهانی مثل آمازون و Ebay ندارد؛ چرا که به همت جوانان مستعد کشور، نسبت به آن‌ها بی‌نیاز شدیم. من زمانی که در استرالیا بودم، این نیاز را می‌دیدم، اما در کشور خوشبختانه سکوهای بومی قدرتمندی داریم

به اعتقاد زارع‌پور، باوجود تلاش‌های بی‌وقفه در این صنعت، همچنان راه درازی در پیش است و باید از هوش‌مصنوعی و تحلیل داده برای ارائه خدمات بهتر استفاده شود.

او با تاکید بر زمان‌بندی سریع و به‌موقع مرسولات به‌دست مشتری‌ها گفت: انتظار می‌رود تا ٢سال آینده زمان رسیدن کالا به مشتری به چنددقیقه برسد، این به معنی هوشمندسازی صنعت پست است.

زارع پور در پایان گفت: در نهایت تلاش می‌کنیم تا سطح رفاه مردم بالا برود وخواهشم از دوستان این است که کار را دنبال کنند. نمایشگاه امروز، نمایشگاه خوبی است تا ظرفیت‌ها برای هدف لجستیک هوشمند به‌کار گرفته شود.

https://pvst.ir/f0k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو