skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دستگیری یک فرد چینی به اتهام شایعه‌پراکنی با هوش مصنوعی

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شایعه پراکنی با هوش مصنوعی

یک مرد چینی به جرم شایعه‌پراکنی با هوش مصنوعیChatGPT دستگیر شد. مقامات چین در رابطه با این پرونده‌ با محوریت سو استفاده از هوش مصنوعی می‌گویند: «این مرد با استفاده از ChatGPT اخبار جعلی منتشر کرده است.»

به گزارش پیوست، استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا و شایعه‌پراکنی یکی از موضوعاتی است که بسیاری از متخصصان و دولت‌ها را نگران کرده. از مدیرعامل گوگل تا پدرخوانده هوش مصنوعی همگی در مورد پتانسیل سو استفاده از این ابزار، اظهار نظر و نگرانی کرده‌اند.

در همین رابطه، مقامات چینی پا را از ابراز نگرانی فراتر گذاشتند و با دستگیری فرد خاطی، جهانیان را با پرونده‌ای که شاید اولین دستگیری مرتبط با هوش مصنوعی در قاره کهن باشد رو به رو کردند. بلومبرگ به نقل از اداره امنیت عمومی منطقه گانسو چین می‌گوید مردی به نام «هانگ» که با استفاده از روش‌های مدرن تکنولوژی به جعل اطلاعات می‌پرداخت و آن اطلاعات را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد که در نهایت توسط مقامات دستگیر شده است.

این پرونده زمانی توجه پلیس را به خود جلب کرد که ماموران، خبر سانحه قطار و کشته شدن ۹ نفر را در اینترنت مشاهده کردند. این خبر چندین مرتبه در پلتفرم بلاگری Baijiahao، متعلق به شرکت بیدو، و توسط چندین حساب کاری منتشر شده بود و پیش از حذف، ۱۵ هزار بازدید داشت.

بررسی‌های بیشتر پلیس نشان داد که هانگ با استفاده از تکنولوژی چت‌بات هوشمند که در حال حاضر امکان استفاده از آن در چین وجود ندارد و برای استفاده از آن نیاز به VPN است، مقالات وایرال خبری را اصلاح کرده و بازنشر می‌کند. به گفته وانگ، دوستانش در وی‌چت او را با درآمدزایی از این طریق، آشنا کرد‌ه‌اند.

به گفته مقامات، بازخورد گسترده این خبرها هانگ را به «جرم سنگین ایجاد نزاع و تحریک به مزاحمت» متهم می‌کند. اثبات جرم حداقل پنج سال زندان را به دنبال دارد.

چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT و ابزارهای مشابهی مثل BingAI هیاهویی را در چین به پا کرده‌‌اند. از  سویی دیگر شرکت‌های بزرگ تکنولوژی به دنبال ارائه چت‌بات‌های مشابه هستند و از سویی دیگر مقامات چین هم برای معرفی قوانین محدود کننده این ابزار، تلاش می‌کنند.

 

 

 

https://pvst.ir/etr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو