skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کمیسیون بازی و سرگرمی نصر تهران: مایکت یا بازار جایگزین گوگل‌پلی نیستند

سمانه سمیع تحریریه

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

طبق نتیجه نظرسنجی کمیسیون بازی و سرگرمی سازمان نصر تهران در خصوص «ضرر و زیان فیلترینگ گوگل پلی بر صنعت بازی» که ۳۱ شرکت فعال این حوزه در آن شرکت کرده‌اند، هرگز مایکت و بازار، جایگزین گوگل‌پلی نخواهند شد و پس از فیلترینگ میزان درآمد آنها از کانال گوگل‌پلی بالای ۷۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پیوست، نتایج نظرسنجی کمیسیون بازی و سرگرمی سازمان نصر تهران در خصوص ضرر و زیان فیلترینگ گوگل پلی بر صنعت بازی منتشر شد. ابوالفضل صادق، رئیس کمیسیون بازی و سرگرمی سازمان نصر تهران در رابطه با این نظر سنجی گفت: در این نظرسنجی ۳۱ شرکتی که بیشترین آمار بازی و کاربر در ایران را دارند و بالای ۸۰ درصد کل بازار ایران را تشکیل می‌دهند شرکت کرده‌اند.هر کدام از این شرکت ها از ۲ تا ۱۰ تا بازی داشته و همه این شرکت ها عضو کمیسیون بازی و سرگرمی نظام صنفی رایانه‌ای (نصر تهران) هستند.

بیش از ۶۸ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند بالای ۷۵ درصد کاربران آنها پس از فیلترینگ گوگل‌پلی ریزش کرده‌اند و میزان درآمد آنها از کانال گوگل‌پلی بالای ۷۵ درصد کاهش داشته است.

مایکت یا بازار جایگزین گوگل پلی نیستند

۳۱ شرکتی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند به صورت صد در صدی اعلام کرده‌اند مایکت یا بازار جایگزین گوگل پلی نیستند و ۲۶ شرکت نیز اعلام کرده‌اند رشد درآمدی بازی‌های در استورهای داخلی بعد از چند ماه به حالت عادی بازگشته و روندی رو به رشد ندارند. همچنین آنها اعلام کرده‌اند با وجود مشکلات به وجود آمده با فیلترینگ گوگل پلی، استورهای داخلی حمایت ویژه‌ای از آنها نکرده است و روال مانند گذشته است.

در این نظر سنجی ۲۶ شرکت نیز اعلام کرده‌اند با وجود مشکلات گوگل پلی برنامه‌های ویژه‌ای برای ساخت بازی با تارگت کاربران ایرانی ندارند و ۱۸ شرکت هم پس از اتفاقات اخیر و افزایش تحریم‌ها مجبور به تعدیل نیروهای انسانی خود شده‌اند.

برای دریافت نتایج نظرسنجی اینجا کلیک کنید
https://pvst.ir/etd
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو