skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پیام‌های محوشونده واتس‌اپ را با اجازه فرستنده ذخیره کنید

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تغییرات جدید واتس‌اپ

واتس‌اپ از این پس به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا در مورد پیام‌های محوشونده تصمیم‌گیری کنند. در این سری از تغییرات، پس از درخواست برای ذخیره پیام، هشداری برای فرستنده ارسال می‌شود و او می‌تواند پیام محوشونده خود را به پیامی دائمی تبدیل کند.

به گزارش پیوست، قابلیت ارسال پیام‌های محوشونده واتس‌اپ به کاربران اجازه می‌دهد پیغامی زمان‌دار برای مخاطب خود ارسال کنند که پس از ۲۴ ساعت، هفت روز یا ۹۰ روز محو شود.

قابلیت جدیدی به نام «باقی ماندن در چت» (Keep in chat) به شما اجازه می‌دهد پیام‌هایی را که می‌خواهید ذخیره کنید مشخص کنید. پس از آن هشداری برای فرستنده ارسال می‌شود که فردی قصد دارد پیام شما را ذخیره کند و در صورت مخالفت فرستنده، چنین عملی ممکن نخواهد بود.

واتس‌اپ در بیانیه‌ای در همین باره گفت:‌ «به باور ما، اگر شما فرستنده پیام هستید، خودتان باید در مورد بقای آن در مکالمه با دیگران تصمیم‌گیری کنید.»

اگر فرستنده به این نتیجه برسد که امکان ذخیره‌سازی نباید برای کسی فراهم شود، این تصمیم نهایی است و هیچ کس دیگر قادر به ذخیره کردن پیام نیست و پیام پس از اتمام زمان، محو می‌شود. در این حالت این شما هستید که نحوه محافظت از پیام ارسالی خود را مشخص می‌کنید.

پیام محوشونده یکی از قابلیت‌های محبوبی است که پیام‌‌رسان‌های مختلف از جمله تلگرام و واتس‌اپ امکان ارسال آن را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. گیرنده پیام به هیچ عنوان امکان ذخیره پیام، اسکرین‌شات یا ضبط صفحه را نخواهد داشت.

واتس‌اپ می‌گوید امکان ذخیره‌سازی جدید این پلتفرم برای آزادی عمل بیشتر کاربران فعلی است و این قابلیت طی چند هفته آینده در اختیار تمام کاربران قرار می‌گیرد. در صورتی که فرستنده پیام محوشونده واتس‌اپ با ذخیره شدن آن موافت کند پیام مذکور با یک آیکون بوک‌مارک همراه و در پوشه Kept Messages ذخیره می‌شود.

منبع: Sky

 

https://pvst.ir/eo3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو