skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هشدار گوگل به ۳ میلیارد کاربر کروم، فورا مرورگر خود را بروزرسانی کنید

۲۶ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

محققان گوگل یک نقطه ضعف امنیتی را در مرورگر کروم، با بیش از ۳ میلیارد کاربر در سراسر جهان، شناسایی کرده‌اند. گوگل از تمامی کاربران خواسته تا مرورگر خود را سریعا بروزرسانی کنند.

به گزارش پیوست، گوگل در یک پست وبلاگی از کشف یک نقطه ضعف روز صفر (Zero-Day) در نسخه ویندوز، مک و لینوکس کروم خبر داد. این نقص امنیتی که در سال ۲۰۲۳ توسط گوگل کشف شده امکان سو استفاده از دستگاه کاربر را فراهم میکند.

نقطه ضعف مذکور که «CVE-2023-2033» نام گرفته ناشی از یک «سردرگمی تایپی در V8 می باشد.» این مشکل زمانی رخ می‌دهد که برنامه از یک روش برای اختصاص دادن یا اجرای منبعی استفاده می‌کند اما روش متناقض دیگری به همان منبع دسترسی پیدا کرده و درنتیجه امکان دسترسی غیرمجاز به حافظه مرورگر را خواهد داشت.

چندی پیش هم محققان امنیتی ایمپروا رد (Imperva Red) نقطه ضعف دیگری (CVE-2022-3656) را در مرورگر کروم شناسایی کردند که امکان دسترسی مهاجمان را به اطلاعات حساسی مثل اطلاعات کاربری و کیف پول دیجیتالی فراهم می‌کرد.

نقطه ضعف جدید کروم را گروه بررسی تهدید گوگل شناسایی کرده‌اند و خبر خوش اینکه گوگل با انتشار یک پچ جلوی استفاده از این حفره امنیتی را گرفته است.

برای بروزرسانی مرورگر خود به آخرین نسخه گوگل کروم به بخش منو (سه نقطه‌ی عمودی در بالا سمت راست کروم) مراجعه کرده و سپس گزینه Help را انتخاب کنید و به بخش About Google Chrome بروید.

با کلیک روی این گزینه کروم بررسی‌های لازم را انجام داده و آخرین نسخه عرضه شده از سوی گوگل را دریافت می‌کند. پس از تکمیل دانلود کافی است مرورگر خود را مجددا راه‌اندازی کنید و دیگر نیازی به نگرانی در مورد این نقص امنیتی نیست.

منبع: Forbes

https://pvst.ir/em2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو