skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اولین نسخه آزمایشی اندروید ۱۴ عرضه شد

۲۴ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گوگل اولین نسخه آزامایشی اندروید ۱۴ را برای دانلود عرضه کرد و سیستم عامل محبوب گوشی‌های هوشمند قابلیت‌های جدیدی با تمرکز بر رهیابی، حریم خصوصی، عملکرد و شخصی‌سازی را در خود جای داده است. گوگل امکان ارتباط میان اپلیکیشنی را تقویت کرده که با استفاده اپلیکیشن‌های جدید از این قابلیت بسیاری از کارهای کاربران را ساده‌تر می‌کند.

به گزارش پیوست، در سیستم عامل جدید گوگل قابلیت میانبرهای حرکتی بروزرسانی شده و فلش بازگشتی اضافی را مشاهده می‌کنید که خودش را با تصویر پس‌زمینه یا تم دستگاه منطبق می‌کند. علاوه بر سهولت استفاده، این فلش بازگشت برای کمک به درک تجربه میانبرهای اندروید ۱۴ طراحی شده که صفحه جدید را در بین اپلیکیشن‌ها به صورت پیش نمایش نشان می‌دهد.

فلش بازگشت جدید اندروید ۱۴ که خود را با تم و تصویر پس زمینه منطبق می‌کند

اندروید ۱۴ همچنین سیستم share sheet – صفحه‌ای که برای اشتراک‌گذاری محتوا باز می‌شود-را در خود جای داده است. از این پس توسعه دهندگان می‌توانند قابلیت‌های خاص شخصی سازی شده برای اپلیکیشین خود را در بالا منوی اشتراک‌گذاری قرار دهند. گوگل می‌گوید این سیستم تجربه «بهتری» نسبت به share sheetهای فعلی را امکان‌‌پذیر می‌کند. در حال حاضر اهداف اشتراک‌گذاری (اپلیکیشینی که محتوا را با آن به اشتراک‌ می‌گذارید) به ترتیب حروف الفبا مرتب می‌شوند. share sheet جدید برای مرتب کردن اهداف اشتراک‌گذاری مستقیم از سینگال‌ّای اپلیکیشینی استفاده می‌کند که البته ماهیت این سیگنال‌ها مشخص نیست.

توسعه دهندگان با اندروید ۱۴ آزادی عمل بیشتری برای شخصی‌سازی Share Sheet دارند

این بروزرسانی چند مساله را حل می‌کند. پیش از این توسعه دهندگانی که می‌خوانستند اپلیکیشین خاصی در منوی اشتراک‌گذاری به نمایش گذاشته شود یا باید share sheet خاص خود را طراحی و یا اهداف اشتراک‌گذاری ار شخصی سازی می‌‌کردند. پیشتر تنها امکان مشخص کردن دو هدف اشتراک‌گذاری برای حضور در بالای لیست وجود داشت که البته گوگل به توسعه دهندگان توصیه کرده بود که از این قابلیت استفاده نکنند زیرا تعداد اهداف پیشنهادی برای اشتراک‌گذاری را کاهش می‌دهد.

از جمله دیگر بروزرسانی‌های نسخه آزمایشی اندروید ۱۴ می‌توان به قابلیت‌های گرافیکی جدید از جمله افکت‌های تغییر صفحه و بهبود تنظیمات زبان اشاره کرد که به صورت خودکار اپلیکیشین‌ها را برای پشتیبانی از تنظیمات زبانی پیکربندی می‌کند. وضعیت حریم خصوصی نیز بهتر شده و اپلیکیشن‌ها می‌توانند دسترسی به داده‌های حساس را برای خدماتی که مدعی کمک به کاربران ناتوان هستند محدود کنند. چنین ادعاهایی از سوی Google Play Protect تایید می‌شود. گوگل می‌گوید که هدف از این تمهیدات جدید حریم خصوصی، جلوگیری از اتفاقاتی مثل انتقال تصادفی پول در اپلکیشین‌های فروشگاهی است که ممکن است برای افراد آسیب‌پذیر اتفاق بیوفتد.

برای دسترسی به اندروید ۱۴ پیش از عرضه نهایی و دانلود نسخه آزمایشی به وبسایت توسعه دهندگان اندروید ۱۴ مراجعه کرده و دستور‌العمل‌های آن را دنبال کنید. اگر هم عضو طرح اندروید QPR آزمایشی (Android QPR beta) هستید نیازی به این کار نیست و اندروید ۱۴ آزمایشی به صورت خودکار در اختیار شما قرار می‌گیرد.

منبع: Verge

https://pvst.ir/els

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو