skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل می‌گوید اپلیکیشن‌های اندرویدی باید امکان حذف حساب و اطلاعات را در اختیار کاربران بگذارند

۱۷ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مالک سیستم عامل اندروید پیش شرطی را به مقررات پلی استور اضافه می‌کند که براساس آن توسعه دهندگان اپلیکیشن باید حذف حساب را حتی در صورت حذف اپلیکیشن نیز برای کاربران ساده‌تر کنند.

به گزارش پیوست، سیاست جدید گوگل برای توسعه‌دهندگان اختیارات بیشتری را برای حذف حساب و داده‌های کاربری در اختیار کاربران اندروید می‌گذارد. اپلیکیشن‌هایی که گزینه‌ای برای افتتاح حساب دارند باید امکان حذف حساب را حتی برای کاربرانی که اپلیکیشن را دیگر روی گوشی خود ندارند نیز فراهم کنند.

با این حال سیاست جدید گوگل به صورت تدریجی به مرحله اجرا می‌رود و توسعه‌دهندگان در حال حاضر تنها باید امکان حذف حساب را فراهم کرده و به گوگل اطلاع دهند اما از سال آینده میلادی باید روند حذف داده‌ها را از طریق اپلیکیشن و یک درگاه آنلاین تسهیل کنند.

به گفته گوگل: «توسعه دهندگان اپلیکیشن‌هایی که امکان افتتاح حساب دارند به زودی باید گزینه‌ای را برای آغاز حذف حساب و اطلاعات در داخل اپلیکیشن و محیط آنلاین فراهم کنند.»

براساس پست وبلاگی این شرکت که روز چهارشنبه منتشر شد، هدف از این تغییر «افزایش شفافیت و اختیارات کاربران در رابطه با داده‌های درون اپلیکیشنی است.» گوگل در آینده قسمتی را در پلی‌استور به لینک حذف حساب اختصاص خواهد داد تا بدون نصب مجدد اپلیکیشن بتوانید حساب و داده‌های خود را حذف کنید.

توسعه دهندگان باید به چند نکته مهم سیاست‌های جدید گوگل توجه کنند. در مقررات جدید آمده است که گزینه غیرفعال‌سازی یا فریز حساب پیش نیاز‌های سیاست جدید را برآورده نکرده و توسعه دهندگان باید علاوه بر حذف حساب داده‌های کاربران را نیز حذف کنند. با این حال به گفته گوگل آن دسته از اپلیکیشن‌هایی که «دلایل متقاعد کننده‌ای» برای حفظ داده‌ها ارائه کنند امکان نگهداری از آن را خواهند داشت. (چنین دلایل پیش‌نیازهای قانونی یا امنیتی را شامل شده و توسعه دهندگان برای نگهداری از داده‌های کاربران باید دلایلی از این قبیل را با گوگل در میان بگذارند.)

به گفته گوگل در «مرحله اول» اجرای این سیاست‌ها توسعه دهندگان باید با استفاده از فرم امنیت داده‌های فعلی در گوگل، اطلاعات بیشتری درمورد نحوه حذف حساب را به اپلیکیشن خود اضافه کنند و همانطور که گفتیم ابتدای سال آینده میلادی (۳۱ مه ۲۰۲۴)، گزینه حذف مستقیم حساب از درگاه آنلاین و یا در داخل اپلیکیشن نیز الزامی خواهد شد.

گوگل با معرفی سیاست جدید خود به نظر ردپای اپل را دنبال کرده است. سازنده آیفون و مالک سیستم عامل iOS در اکتبر ۲۰۲۱ سیاست مشابهی را معرفی کرد که در نهایت حدود یک سال بعد و در ژوئن ۲۰۲۲ به اجرا درآمد. با وجود شباهت زیاد قوانین اپ استور با مقررات جدید گوگل، اپل امکان حذف حساب کاربری و داده‌ها از طریق یک لینک یا درگاه آنلاین را الزامی نکرده است.

منبع: Verge, GIZMODO

https://pvst.ir/ek0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو