skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

جایزه ۲۰ هزار دلاری اوپن‌ای‌آی برای یابندگان مشکلات امنیتی

۲۳ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اوپن‌ای‌آی، سازنده چت‌بات محبوب ChatGPT، یک طرح باگ بونتی (طرحی که در آن در ازای پیدا کردن مشکلات به یابندگان جایزه اعطا می‌شود) را آغاز کرده است که پاداش بزرگی را برای «یافته‌های خاص» در نظر می‌گیرد.

به گزارش پیوست، پاداش‌های نقدی این طرح از ۲۰۰ دلار برای نقایص کوچک تا ۲۰ هزار دلار برای مشکلات بزرگ متغییر است. اوپن‌ای‌آی از شرکت کنندگان خواسته تا روی نقاط ضعف، باگ‌ها و مشکلات امنیتی تمرکز کنند.

سازنده ChatGPT می‌گوید این اقدام در جهت ساخت محیطی شفاف و تعاملی است که گام مهمی برای توسعه تکنولوژی و جلوگیری از سو استفاده احتمالی از مدل‌های زبانی محسوب می‌شود.

طرح پاداش اوپن‌ای‌آی

اوپن‌ای‌آی از محققان، هکرها و عاشقان تکنولوژی خواسته تا در کنار هم به کشف و درک نقایص اوپن‌ای‌آی کمک کنند. این شرکت یک صفحه وب اختصاصی را برای ارائه کشفیات و دریافت پاداش‌ها اختصاص داده است.

با این حال از محققان خواسته شده است که مشکلات امنیتی مدل را در طرح باگ بونتی ثبت نکرده و آن را در فرم جداگانه‌ای ارائه کنند. به گفته اوپن‌ای‌آی بررسی چنین موضوعاتی به تحقیقات گسترده از سوی متخصصین نیاز دارد و فراتر از طرحی است پاداشی است که در حال حاضر تا سرحد ۲۰ هزار دلار جایزه را پشتیبانی می‌کند.

این شرکت می‌گوید: «مشکلات امنیت مدل به خوبی داخل طرح پاداش جا نمی‌گیرند زیرا باگ‌های فردی و مشخص نیستند و امکان رفع مستقیم آنها وجود ندارد.»

با این حال محققانی که باگ‌های امنیتی ChatGPT، بخش‌‌های API، بخش‌های شرکتی شخص ثالث، کلید‌های API اوپن‌ای‌آی، سازمان تحقیقاتی اوپن‌ای‌آی و دیگر بخش‌های این شرکت را شناسایی کرده باشند می‌توانند از این طرح پاداش بگیرند. هر بخش رده بندی خاصی برای اعطای پاداش به شرکت کنندگان دارد و پاداش ۲۰ هزار دلاری برای تمامی بخش‌ها نیست.

منبع: TechRadar

https://pvst.ir/elq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو