skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تهدید مایکروسافت به قطع دسترسی چت‌بات‌های رقیب به داده‌های بینگ

۷ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

به نظر جنگی بین غول‌های هوش مصنوعی در حال شکل‌گیری است. مایکروسافت گزینه قطع دسترسی دیگر شرکت‌ها به داده‌های موتور جستجوی بینگ را بررسی می‌کند.

به گزارش پیوست، گزارشی از بلومبرگ می‌گوید که مایکروسافت دیگر شرکت‌ها را تهدید کرده‌ است که اگر از استفاده از داده‌های بینگ برای چت‌بات‌های خود دست برندارند این شرکت دسترسی آنها را قطع می‌کند. بلومبرگ مشخص نکرده است که مقصود مایکروسافت دقیقا کدام شرکت‌ها است اما موتورهای جستجوی متعددی از جمله DuckDuckGo، یاهو و You.com به داده‌های بینگ متکی هستند.

وبسایت‌هایی مثل DuckDuckGo و You.com مجوز استفاده از داده‌های بینگ را از مایکروسافت خریداری کرده‌اند و از این اطلاعات برای بهبود قابلیت‌های خود استفاده می‌کنند. براساس گزارش بلومبرگ، مایکروسافت با شرایط فعلی استفاده شرکت‌ها مشکلی ندارد و تهدید این شرکت برای زمانی است که «اطلاعات جستجوی بینگ برای چت‌بات‌های هوش مصنوعی استفاده شوند.»

با شهرت‌ گرفتن ChatGPT و پس از آنها عرضه بارد از گوگل و بینگ‌چت از مایکروسافت، به نظر بسیاری از دیگر شرکت‌ها نیز به عرضه یک چت‌بات‌ هوش مصنوعی علاقه‌مند شده‌اند. با اینکه اطلاع دقیقی از هدف اصلی تهدید مایکروسافت در دست نیست اما وبسایت ورج نیز در خبری جداگانه اعلام کرده است که DuckDuckGo، You.com و Neeva نیز محصولات هوش مصنوعی خود را راه‌اندازی کرده‌اند.

هوش مصنوعی مولد و چت‌بات‌های هوش مصنوعی بدون شک مهمترین نوآوری تکنولوژی در سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شوند و هرروز شاهد قابلیت‌های جدید و عرضه محصولات تازه‌ای در حوزه هوش مصنوعی هستیم. با تلاش غول‌های متعدد تکنولوژی برای پیشتازی در این حوزه، طبیعی است که شرکت مثل مایکروسافت دسترسی به داده‌های خود در حوزه هوش مصنوعی را محدود کند.

منبع: Mashable

 

https://pvst.ir/ehw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو