skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فروش تیک آبی فیسبوک و اینستاگرام به کاربران آمریکایی

۲۸ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق اعلام متا این شرکت فروش تیک آبی فیسبوک و اینستاگرام را برای کاربران آمریکایی خود آغاز می‌کند. کاربران بزرگسال آمریکایی از این پس می‌توانند تیک‌آبی این شبکه اجتماعی را با ارائه مستندات شناسایی و پرداخت اشتراک ماهانه خریداری کنند.

متا پلتفرم، مالک فیسبوک و اینستاگرام، روز جمعه اعلام کرد که پس از آزمایش طرح فروش تیک آبی یا وریفای حساب در استرالیا و نیوزیلند این خدمت را برای کاربران آمریکایی نیز فعال کرده است.

کاربران آمریکایی براساس این طرح می‌توانند با استفاده از نسخه وب خدمت «Meta Verified» را به قیمت ۱۱.۹۹ دلار و از طریق اپلیکیشن نیز با قیمت ۱۴.۹۹ دلار در ماه خریداری کنند. پیش از این پروپابلیکا در گزارشی از بازارسیاه چند میلیون دلاری برای خرید و فروش تیک آبی اینستاگرام خبر داده بود.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا،‌ در یک استوری اینستاگرامی از فعال شدن این خدمت برای کاربران آمریکایی خبر داد و از متقاضیان خواست تا به صف انتظار دریافت تیک آبی بپیوندند.

تیک آبی فیسبوک و اینستاگرام پیش از این تنها محدود به سیاست‌مداران، روزنامه‌نگاران و سلبریتی‌ها بود. البته که کاربران برای استفاده از این خدمت جدید و فعال‌سازی تیک‌آبی باید اطلاعات شناسایی خود را در اختیار این شرکت بگذارند.

مشترکان وریفای شده متا از مزایای خاصی مثل افزایش بررسی‌های امنیتی و دسترسی به افراد واقعی برای صحبت درمورد مشکلات حساب برخوردار می‌شوند. این خدمت به گفته متا تنها برای کاربران بزرگسال یعنی ۱۸ سال به بالا قابل دسترسی است و کسب‌وکارها امکان استفاده از آن را ندارند. به گفته متا فعلا وضعیت حساب‌هایی که با رویه سابق وریفای شده‌اند تغییری نمی‌کند.

به نظر فروش اشتراک یکی از راه‌کارهای جدید شبکه‌های اجتماعی برای درآمدزایی در شرایط دشوار اقتصادی است.

شرکت متا برای کنترل هزینه‌های خود چند مرحله تعدیل نیرو را در دستور کار قرار داده و در تازه‌ترین دور حدود ۱۰ هزار نفر را اخراج کرده است. به گفته این شرکت تعدیل نیروی گسترده برای بقا در شرایط سخت اقتصادی ضروری است.

توییتر نیز در ماه دسامبر ۲۰۲۲ فروش تیک‌آبی را آغاز کرد و اشتراک ویژه این شرکت نیز با قابلیت‌های خاصی مثل امکان اصلاح توییت هرماه است. خدمت جدید توییتر نیز یکی از اصلاحاتی است که از زمان خصوصی‌سازی این شرکت در معامله ۴۴ میلیارد دلاری اجرایی شده است. ماسک در ابتدای فعالیت خود وعده فروش تیک‌آبی را به کاربران توییتر داد که البته این طرح پس از چند آزمون و خطا و مشکلاتی مثل جعل هویت کاربران معروف و کسب‌وکارها به اجرا در آمد.

منبع: WSJ

https://pvst.ir/eh2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو