skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پایان نمایشگاه ساترا با غیبت فیلیمو، نماوا و فیلم‌نت

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۱۴ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر یا VODها بدون اینکه سه پلتفرم بزرگ و اصلی این حوزه یعنی، فیلیمو، نماوا و فیلم‌نت در آن شرکت کنند به کار خود پایان داد این در حالی است که مدیران ساترا اعلام کرده بودند این سه پلتفرم در نمایشگاه حاضر خواهند شد.

به گزارش پیوست، سازمان تنظیم مقررات و صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی به مناسبت برگزاری این نمایشگاه، در اولین روز اسفندماه درست یک روز بعد از آنکه قرار منع تعقیب فیلیمو صادر شده بود، یک نشست خبری برگزار کرد. هرچند این نشست در سایه مجادله میان فیلیمو و ساترا و اختلاف نظرهای وی‌او‌دی‌ها با این سازمان قرار گرفت اما حمیدرضا نوابی، دبیر نمایشگاه رصتا، در پاسخ به سوالی درباره حضور نماوا، فیلیمو و فیلم‌نت در این نمایشگاه گفت: پلتفرم‌های اصلی نیز اعلام همکاری کرده‌اند و در خصوص مباحثی مانند غرفه و جانمایی مشغول هماهنگی هستند.

در آخرین روز این نمایشگاه، ستاد خبری نمایشگاه رصتا با انتشار عکس‌هایی از حضور علی سرتیپی، مدیر فیلم‌نت، اعلام کرد این پلتفرم حضوری متفاوت در این نمایشگاه داشته است. برگزارکنندگان این نمایشگاه معتقدند بازدید مدیر فیلم‌نت از نمایشگاه به شایعات تحریم این نمایشگاه از سوی آنچه آنان «دو یا سه پلتفرم» عنوان کرده‌اند پایان داده است. با این حال، فیلم‌نت در این نمایشگاه غرفه‌ای نداشته است. پرونده شکایت ساترا از این پلتفرم نیز اخیراً با صدور قرار منع تعقیب برای فیلم‌نت مواجه شد.

در نشست خبری برگزاری اولین نمایشگاه رصتا اعلام شد ۹۶ پلتفرم برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند و از برنامه‌ها و پیام‌رسان‌های مختلف نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است. با وجود این، هیچ‌کدام از پیام‌رسان‌های داخلی در این نمایشگاه غرفه‌ای مجزا نداشتند.

قرار است در دوره‌‌های بعدی این نمایشگاه که امسال از تاریخ ۱۱ تا ۱۴ اسفند برگزار شد، برترین آثار و محتوای رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر معرفی شود. در حاشیه اولین دوره نمایشگاه رصتا، نشست‌های مختلفی با موضوعاتی همچون تنظیم‌گری، حقوق کودک و نوجوان و ضوابط انتشار محتوا در فضای مجازی برگزار شد.

https://pvst.ir/ecl

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو