skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

مائده فهیم نویسنده میهمان

آموزش نئوبانک پاسارگاد

مائده فهیم
نویسنده میهمان

۲۲ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۶ دقیقه

ویپاد نئوبانک پاسارگاد

بانکداری سنتی در عصر دیجیتالی دیگر محبوبیت پیشین را ندارد و دیگر امروزه تمام فعالیت‌ها و تراکنش‌های مالی و بانکی به صورت اینترنتی انجام می‌شود. نئوبانک‌ها جدیدترین چهره بانک‌ها به شمار می‌روند. وقتی صحبت از نئوبانک‌های ایرانی می‌شود، نام ویپاد یا ترابانک پاسارگاد به گوش می‌خورد. در این مطلب به معرفی نئوبانک پاسارگاد و شیوه‌ی افتتاح حساب در آن می‌پردازیم و ویژگی‌های آنها را بررسی می‌کنیم.

در جدیدترین شکل بانکداری دیگر خبری از یک مکان ثابت و مراجعه حضوری و اتفاقات پیرامون آن مانند در صف انتظار بودن، لزوم مراجعه به شعب بانک به صورت حضوری برای انجام ساده‌ترین کارها و انجام تراکنش‌ها به شکل دستی نیست. در این شیوه از بانکدرای تنها با اتصال به اینترنت و مراجعه به سایت یا اپلیکشین بانک موردنظر موفق به انجام عملیات می‌شویم.

نئوبانک چیست؟

اگر به مقایسه نئوبانک‌ها و بانک‌های سنتی بئردازیم، نئوبانک چنین تعریف می‌شود که نئوبانک‌ها، بانک‌های عصر جدید بدون هیچ مکان فیزیکی و کاملا آنلاین هستند. آنها راه‌حل‌های مالی و دیجیتالی و موبایلی را برای پرداخت‌ها، انتقال پول، وام‌دهی و موارد دیگر ارائه می‌کنند. آنها به مشتریان امکان سپرده‌‎گذاری و برداشت پول را می‌دهند. نئوبانک‌ها کار‌‎ت‌های نقدی، تسهیلات سرمایه‌گذاری و حتی خدمات اعتباری، وام و موارد دیگر را ارائه می‌دهند.

اکثر نئوبانک‌ها برای ارائه خدمات مالی با بانک‌های دارای مجوز همکاری می‌کنند. در ایران به ویژه پس از دوران همه‌گیری ویروس کرونا، نئوبانک‌‎ها و بانک‌های دیجیتالی وارد نظام مالی و بانکی کشور شدند و مردم از بانکداری اینترنتی استقبال کردند.

ویپاد، ترابانک پاسارگاد

ویپاد، یک بانک تمام دیجیتالی است که توسط بانک پاسارگاد پشتیبانی می‌شود. با اپلیکیشن ویپاد، می‌توانید بدون مراجعه حضوری به شعبه‌های بانک پاسارگاد، کاملا آنلاین افتتاح حساب کنید، در محل دلخواه کارت بانکی خود را دریافت کنید و آنلاین و بدون ضامن و وثیقه تسهیلات بگیرید و از خدمات پایه بانک پاسارگاد و دیگر خدمات اختصاصی ویپاد، بهره‌مند شوید.

ویپاد

 خدمات و قابلیت‌های نئوبانک پاسارگاد

 • افتتاح حساب آنلاین و رایگان
 • امکان سفارش کارت فیزیکی بانک پاسارگاد به صورت رایگان و آنلاین
 • دریافت گزارش گردش حساب
 • دریافت تسهیلات بانکی در کمترین زمان و بدون نیاز به ضامن
 • امکان تعریف و بازیابی رمز اول کارت بدون نیاز مراجعه به بانک
 • فعال‎سازی و دریافت رمز دوم پویا بدون نیاز مراجعه به بانک
 • فعال‎سازی رایگان سرویس پیامک واریز و برداشت بدون کارمزد
 • امکان مسدود کردن کارت بدون نیاز مراجعه به بانک
 • درخواست صدور کارت المثنی به صورت کاملا آنلاین
 • دریافت کارت هدیه مجازی و بدون کارمزد
 • پشتیبانی آنلاین و تلفنی در هر ساعت از شبانه‌روز

چگونه در ویپاد افتتاح حساب کنیم؟

ابتدا باید اپلیکیشن ویپاد را دانلود کنید. برای دانلود آن می‌‎توانید به سایت ویپاد مراجعه کنید یا از فروشگاه‌‎های اینترنتی نظیر کافه بازار، مایکت و غیره اقدام به دانلود کنید. با نصب اپلیکیشن ویپاد، بعد از ورود و ثبت نام، در کمتر از چند دقیقه، می‎‌توانید در بانک پاسارگاد افتتاح حساب کنید. افتتاح حساب در ویپاد رایگان است. برای ثبت نام در ویپاد باید اطلاعات شخصی خود را که شامل کد ملی، تاریخ تولد و سریال کارت ملی هوشمند می‌شود را ثبت کنید. پس از آن با بارگذاری ویدئوی چند ثانیه‌ای از چهره خود، به منظور احراز هویت در سیستم بانکی، حساب دیجیتالی شما فعال می‎‌شود و شماره‎‌ی حساب و شماره ‎شبا به شما اعلام می‌‎گردد. از این پس می‎‌توانید کار‎های بانکی خود را از طریق ویپاد انجام دهید.

نکاتی که باید درباره‌‌ی افتتاح حساب در ویپاد بدانید!

 • اگر کارت ملی هوشمند ندارید می‌توانید کد رهگیری رسید کارت ملی هوشمند را وارد کنید.
 • ویپاد تمام مجوزهای بانکی را دارد و با اطمینان می‌توانید در آن افتتاح حساب کنید و امور بانکی خود را از طریق آن انجام دهید.
 • اطلاعات حساب شما نزد بانک پاسارگاد محفوظ است.
 • حساب ایجاد شده در ویپاد، حساب جاری بدون دسته چک است و به آن سود تعلق نمی‌گیرد.
 • شماره‌ی همراه وارد شده برای افتتاح حساب، باید متعلق به کد ملی وارد شده باشد.
 • پس از افتتاح حساب و استعلام بانک مرکزی مبنی بر عدم بدهی بانکی و احراز هویت، شما می‌توانید درخواست دریافت کارت فیزیکی را ثبت کنید. این فرآیند ممکن است تا یک روز زمان ببرد.
 • در حال حاضر(سال ۱۴۰۱)، سقف کارت به کارت در ویپاد ۱۰ میلیون تومان و سقف انتقال پایا، ۵۰ میلیون تومان است.
 • پس از دریافت کارت فیزیکی شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن، رمز اول کارت را فعال کنید.
 • پس از افتتاح حساب، رمز پویا برای شما فعال است.

حساب پشتوانه در ویپاد چیست؟

حساب پشتوانه ویپاد، نوعی از تسهیلات کوتاه‌مدت است که در نئوبانک بانک پاسارگاد ایجاد شده است. شما می‌توانید بدون ‌نیاز به ضامن و وثیقه و بر مبنای اعتبارسنجی سوابق خودتان (سوابق بدهی و چک‌های برگشتی در شبکه بانکی کشور)، از این تسهیلات بهره‌مند شوید. فرآیند دریافت اعتبار، کاملا آنلاین بوده و تنها در چند دقیقه قابل ‌انجام است. با درخواست و دریافت تسهیلات آنلاین پشتوانه، مبلغی به عنوان اعتبار خرید به شما تخصیص داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید بدون محدودیت از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کنید و بازپرداخت آن را بعدا، طی چند مرحله انجام دهید.

در اولین بار استفاده از تسهیلات پشتوانه، تنها امکان دریافت اعتبار ۱ میلیون تومانی وجود دارد. در صورت فعال‌سازی و مصرف اعتبار ۱ میلیون تومانی و تسویه حساب بدهی آن در موعد مقرر، مجموعه رفتارهای کاربر (مانند متوسط موجودی، میزان استفاده از اپلیکیشن، خوش‌حسابی در بازپرداخت‌های قبلی وغیره) توسط ربات ویپاد سنجیده شده و بر اساس آن، امکان دریافت مبالغ بالاتر (تسهیلات ۲ تا ۱۰ میلیون تومانی) به ‌صورت پلکانی برای کاربر فعال می‌شود. سقف اعتبار دریافتی برای حساب پشتوانه در حال حاضر ۱۰ میلیون تومان است که بدون ضامن به درخواست‌کنندگان اعطا می‌شود.

چگونه می‌توان تسهیلات حساب پشتوانه را دریافت کرد؟

دریافت تسهیلات در ویپاد شامل مراحل زیر است:

۱- مراجعه به صفحه حساب پشتوانه در اپلیکیشن ویپاد و انتخاب مبلغ تسهیلات

۲- اعتبارسنجی درخواست‌کننده که در این مرحله رفتار مالی درخواست‌کننده مانند بدهی‌ها، اقساط بانکی و‌ غیره بررسی می‌شود.

 • پرداخت کارمزد خدمات دیجیتال
 • فعال شدن حساب پشتوانه و دریافت اعتبار

 تسویه حساب بدهی تسهیلات حساب پشتوانه چگونه است؟

تسویه حساب بدهی تسهیلات پشتوانه به دو روش انجام می‌شود. شما می‌توانید به صورت یکجا یا به صورت مرحله‌ای بدهی خود را تسویه کنید. لازم به ذکر است که مبلغ پرداختی در هر مرحله به دلخواه و از جانب دارنده‎ حساب تعیین می‌شود.

در این راهنما سعی کردیم نئوبانک پاسارگاد را به طور کامل به شما معرفی کنیم. اگر شما هم تجربه‌ی استفاده از ویپاد را دارید یا سوالی درباره‌ی آن دارید می‌توانید دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید.

https://pvst.ir/efz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو