skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

خبری از عرضه عینک واقعیت افزوده اپل نیست

۳۰ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

توقف ساخت عینک واقعیت ترکیبی اپل

براساس گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، روند ساخت عینک‌ واقعیت افزوده اپل (عینک‌های اپل؛ Apple Glasses) متوقف شده و سرنوشت این پروژه مشخص نیست. عینک واقعیت افزوده اپل قرار بود پس از معرفی هدست واقعیت ترکیبی عرضه شوند. به نظر مشکلات فنی دلیل توقف این پروژه هستند.

به گزارش پیوست، شایعات حاکی از آن بود که اپل در حال ساخت عینک‌های واقعیت ترکیبی سبک وزنی شبیه به عینک‌های هوشمند گوگل است. این عینک‌های هوشمند برخلاف هدست‌های واقعیت مجازی/افزوده (AR/VR) که یک تجربه فراگیر مجازی را به شما القا می‌کنند، تنها لایه‌ای از اطلاعات دیجیتالی را روی جهان واقعی قرار می‌دهند. با این حال اپل هنوز نتوانسته سخت‌افزار لازم برای ساخت عینک سبکی به قدرتمندی آیفون و بازدهی باتری بالا را تولید کند.

عینک واقعیت افزوده اپل در ابتدا برای عرضه در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده بودند و سپس عرضه این محصول به سال ۲۰۲۵ موکول شد. اما گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل پروژه تولید این محصول را تا «تاریخ نامشخصی» معلق کرده است. براساس گزارش بلومبرگ، اپل کار روی عینک‌های اپل (Apple Glasses) را محدود کرده و فعلا خبری از عرضه این محصول نیست. براساس همین گزارش، اپل معتقد است که عینک‌های واقعیت افزوده (AR) در آینده جایگزین آیفون می‌شوند.

در گزارش بلومبرگ گفته شده که از نظر برخی کارکنان اپل، عرضه عینک‌ AR هیچگاه عملی نمی‌شود. بیشتر گروه AR/VR اپل روی هدست‌های واقعیت ترکیبی کار می‌کنند اما بخش محدودی هم به تکنولوژی لازم برای عینک‌های AR می‌پردازند.

اپل در حال حاضر تمام تمرکز خود را به جای عینک‌های واقعیت افزوده روی ساخت هدست‌های ارزان قیمت واقعیت ترکیبی معطوف کرده که مشتریان بیشتری را جذب می‌کند. اولین هدست AR/VR که برای عرضه در سال جاری برنامه‌ریزی شده، قیمتی حدود ۳ هزار دلار دارد و اپل در تلاش است تا در آینده قابلیت‌های مشابهی را با قیمت پایین‌تر ارائه کند.

 

 

https://pvst.ir/dzi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو