skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سود شرکت زیرساخت ۱۶۴ میلیارد تومان افزایش یافت

میثم قاسمی تحریریه

۱۹ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ دی ۱۴۰۱

اختلال اینترنت

سود خالص شرکت ارتباطات زیرساخت در ۶ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۶۴ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش پیوست، انتشار صورت‌های مالی عملکرد شرکت ارتباطات زیرساخت در سایت کدال نشان می‌دهد این شرکت که از زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، در نیمه نخست سال جاری با افزایش درآمدهای عملیاتی و سود خالص نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته روبرو شده است. هزینه‌های درآمدهای عملیاتی این شرکت در همین مدت کاهش داشته‌اند.

شرکت ارتباطات زیرساخت به صورت انحصاری، شبکه مادر مخابراتی کشور را در اختیار دارد و عمده درآمد آن از محل ارائه خدمات به اپراتورهای ثابت و همراه است.

درآمدهای شرکت زیرساخت
درآمدها و هزینه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت در نیمه اول سال ۱۴۰۱

براساس گزارش‌های مالی زیرساخت، درآمدهای عملیاتی این شرکت در نیمه اول امسال بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان بوده که در مدت مشابه سال قبل این عدد حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان بوده است. بدین ترتیب این شرکت حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در ۶ ماه اول امسال درآمد عملیاتی بیشتری داشته است. در همین حال بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی این شرکت از نزدیک ۹۶۲ میلیارد تومان به نزدیک ۸۵۵ میلیارد تومان کاهش داشته است.

در نهایت سود عملیاتی زیرساخت در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است؛ در حالی که سال گذشته سود عملیاتی اندکی بیش از ۹۹۱ میلیارد تومان بوده است.

شرکت ارتباطات زیرساخت، درآمدها و هزینه‌های غیر عملیاتی دیگری نیز دارد و همچنین این شرکت مالیات عملکرد خود را پرداخت می‌کند که در مجموع باعث شده‌اند این شرکت در نیمه امسال، بیش از ۹۱۵ میلیارد تومان سود خالص داشته باشد که بیش از ۱۶۴ میلیارد تومان افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

صورت‌های مالی شرکت زیرساخت تا پایان شهریور سال ۱۴۰۱ را منعکس می‌کنند و باید دید وضعیت درآمدی این شرکت پس از اختلال اینترنت و کاهش مصرف در پاییز امسال، چگونه خواهد شد. با این وجود شرکت زیرساخت در کل سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۴۷ میلیارد تومان سود خالص داشته و با توجه به سود خالص ۶ ماه اول امسال می‌توان پیش‌بینی کرد سود این شرکت از سال گذشته کمتر نخواهد شد.

https://pvst.ir/dwf
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو