skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کاهش تحریم‌های آمریکا در حوزه خدمات ارتباطی ایران

۲۲ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کاهش تحریم‌های حوزه ارتباطات

مجوز عمومی جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا که با عنوان D-2 منتشر شده نشان‌دهنده کاهش تحریم‌ها آمریکا در حوزه استفاده از نرم‌افزارها و خدمات ارتباطی خصوصا در حوزه اینترنت است.

به گزارش پیوست، در مجوز GL D-2 وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم‌ها نسبت به بسیاری از نرم‌افزارها و خدماتی که در ارتباط از طریق اینترنت کاربرد دارند، تغییر کرده‌اند.

در میان تغییراتی که در Iran General License (GL) D-2 دیده می‌شود نوشته شده کلیه خدمات رایگان و غیررایگان برای ارتباط از طریق اینترنت، مانند پیام‌رسان‌ها، چت و ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، سرویس‌های اشتراک‌گذاری عکس‌ و فیلم، مرور وب، وبلاگ‌نویسی، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، پلتفرم‌های همکاری، کنفرانس ویدیویی، بازی‌های الکترونیکی، پلتفرم‌های یادگیری الکترونیکی، ترجمه خودکار، نقشه‌های تحت وب، خدمات احراز هویت کاربر و همچنین کلیه خدمات مرتبط با سرویس‌های فوق که طبق ITSR Iranian Transactions and Sanctions Regulations مجاز یا معاف است.

نسخه اولیه مجوزهای عمومی در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و تا ابتدای پاییز امسال با جدیت دنبال می‌شد که نتیجه آن عدم دسترسی کاربران ایرانی به انبوهی از خدمات و برنامه‌های حوزه فناوری اطلاعات، حذف برنامه‌های ایرانی از فروشگاه‌های نرم‌افزاری، عدم میزبانی سایت‌ها و سرویس‌های ایرانی در خدمات رایانش ابری و غیره بود.

این سختگیری‌ها تا حدودی منجر به حذف نام ایران از جغرافیای اینترنت شد به‌طوریکه در بسیاری از حوزه‌های خدمات ابری امکان انتخاب کشور ایران وجود نداشت. این تحریم‌ها در ابتدای پاییز لغو شده بود و اکنون توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده است.

 

https://pvst.ir/dxe

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو