skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شادبوم فقط همره‌اولی‌‌ها را شاد می‌کند

۱۴ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شادبوم برای همراه اولی

شادبوم سامانه‌ جدیدی است که به اپلیکیشن شاد اضافه شده است. این سامانه خدمات مختلف علمی-آموزشی به کاربران پلتفرم شاد عرضه می‌کند اما شادبوم اکنون صرفاً برای دارندگان سیم‌کارت همراه اول قابل استفاده است.

شادبوم فقط برای همراه اولی‌ها؟

شادبوم سامانه‌ ارائه خدمات آنلاین و افزوده برنامه شاد است که بخشی از اپلیکیشن شاد محسوب می‌شود. شادبوم بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی نزدیک به یک سال است به اپلیکیشن شاد اضافه شده و تنها در اختیار کاربران همراه اولی قرار گرفته است.

مسئول روابط عمومی شادبوم علاوه بر اشاره به کاربردهای گوناگون این پلتفرم گفته است فاز اول این سامانه مبنی بر تولید محتواهای آموزشی و کمک آموزشی به صورت VOD است. نحوه درآمدزایی هم طبق حجم مصرفی ترافیک است که با تولیدکننده محتوا تقسیم می‌شود.

او در مورد نحوه همکاری با ارائه‌دهندگان اینترنت همراه گفت انتخاب اپراتور بر اساس آماری از کاربران که از کدام اپراتورها بیشتر استفاده می‌کنند انجام شد. پس از این به همراه اول و ایرانسل پیشنهاد همکاری داده شد ولی فقط همراه اول این پیشنهاد را پذیرفته و همکاری کرده است. در صورتی که ایرانسل نیز این پیشنهاد را بپذیرد، کاربران بیشتری امکان استفاده از شادبوم را خواهند داشت.

سایت شادبوم

مسئول روابط عمومی شادبوم همچنین به این موضوع اشاره کرد که علاوه بر این دو اپراتور برای کاربرانی که با اتصال به اینترنت ثابت و سایر اپراتورها وارد سامانه شادبوم می‌شوند به مرور دسترسی ایجاد خواهد شد.

پس از همه‌گیری کرونا و اعمال محدودیت‌ها به منظور جلوگیری از خطرات این بیماری، آموزش نیز به مثابه اغلب فعالیت‌ها، شکل و شمایل مجازی به خود گرفت. این پدیده بدیع در ابتدا نظام آموزشی را با مشکل مواجه کرد. در آغازین روزهای خانه‌نشینی دانش‌آموزان و معلمان، برگزاری کلاس‌ها در پلتفرم‌های متعددی انجام می‌شد و یک سامانه واحد برای تشکیل کلاس‌های درس در سراسر کشور وجود نداشت. در فروردین‌ماه ۱۳۹۹ بود که از اولین نسخه اپلیکیشن شاد (شبکه آموزشی دانش‌آموز) رونمایی شد و در دسترس دانش‌آموزان و معلمان همچنین والدین قرار گرفت. این نرم‌افزار که متعلق به وزارت آموزش و پرورش است از سوی گروه برنامه‌نویسی همراه اول طراحی و ساخته شد.

شادبوم سامانه‌ای است که به منظور ارتقای اپلیکیشن شاد طراحی شده است. این سامانه خدمات تکمیلی مختلفی به کاربران ارائه می‌دهد. مدارس می‌توانند علاوه‌ بر برگزاری کلاس‌ها در شاد در این سامانه نیز کلاس درس تشکیل دهند. خدماتی مانند بهره‌مندی از مشاوره، پکیج‌های آموزشی گوناگون، امکان بازی آنلاین و تماشای انیمیشن از جذاب‌ترین شاخصه‌های مورد علاقه دانش‌آموزان است.

قابلیت‌های شاد

اپلیکیشن شاد بسیار ساده طراحی شده و کار با این اپلیکیشن برای دانش‌آموزان و معلمان آسان است. شاد که در ایام کرونا محفل درسی دانش‌آموزان ایرانی شد شامل خدمات متنوع و گوناگونی است.

اپلیکیشن شاد

علاوه‌ بر تشکیل کلاس درس که مهم‌ترین ویژگی و علت اصلی راه‌اندازی این اپلیکیشن است، حضور و غیاب آنلاین از دیگر مزایای این نرم‌افزار است. برقراری ارتباط زنده یک‌طرفه و چندنفره مانند کنفرانس‌های آنلاین، امکان گفت‌وگو در صفحه پیام شخصی و گروه‌ها، تماس صوتی و تصویری، ایجاد پروفایل دانش‌آموزی و پیگیری امور درسی مانند بارگذاری تکالیف در این قسمت و امکان ساختن آزمون از عمده‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار به شمار می‌رود.

موتور جست‌وجو شادبین

شادبین، موتور جست‌وجوی شاد، یکی دیگر از قابلیت‌های جدید است که امکان دسترسی به محتواهای مختلف علمی-آموزشی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

https://pvst.ir/dvb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو