skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

به‌روزرسانی جدید تلگرام با چندین قابلیت جدید

۱۱ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ دی ۱۴۰۱

تلگرام سال ۲۰۲۲ را با یک به‌روزرسانی بزرگ به پایان برد و امکانات جدیدی برای جلوگیری از لو رفتن و اسپویل (Spoiler Covers)، کنترل بیشتر روی فضای ذخیره، قابلیت نقاشی جدید و ابزارهای متنی، شخصی‌سازی تصویر پروفایل برای مخاطبان و چندین قابلیت دیگر را به پلتفرم خود اضافه کرد.

به گزارش پیوست، به‌روزرسانی عظیم نسخه ۹.۳.۰ در واپسین روزهای سال ۲۰۲۲ در اختیار کاربران قرار گرفت. نکته مثبت هم اینکه تلگرام برخلاف بیشتر شبکه‌های اجتماعی، قابلیت‌های جدید را فوراً در اختیار تمام کاربران قرار می‌دهد و خبری از آزمون و خطا روی جمعیت محدود نیست.

در ادامه متن برخی از بهترین قابلیت‌های به‌روزرسانی اخیر تلگرام را بررسی می‌کنیم.

رسانه مخفی (Hidden Media) تنظیمات جدیدی است که هدفش جلوگیری از لو رفتن یک موضوع مهم مثلاً داستان سریال جذابی است که شاید بعضی‌ها هنوز فرصت تماشای آن را نداشته‌اند. به این ترتیب پیش از ارسال یک ویدئو یا عکس در تلگرام می‌توانید برای مخفی کردن آن گزینه «hide with spoiler» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه محتوای شما زیر یک لایه تار قرار می‌گیرد تا چیزی ناخواسته اسپویل نشود.

تلگرام برای کنترل فضای ذخیره نیز تنظیمات جدیدی را در نظر گرفته است. برای حذف خودکار رسانه‌ چت‌های خصوصی، گروه‌ها و کانال‌ها می‌توانید گزینه حذف خودکار را برای برخی فعال و برای برخی دیگر غیرفعال کنید. یک نمودار دایره‌ای‌شکل جدید هم نمایی کلی از رسانه، فایل‌ها و موسیقی را به تفکیک رنگ نمایش می‌دهد.

برای تغییر این تنظیمات به Settings> Data و Storage>Storage Usage مراجعه کنید.

و اما امکانات جدید نقاشی؛ تلگرام قابلیت روان‌سازی خودکار خطوط، یک ابزار جدید برای تار کردن، قطره‌چکانی برای تشخیص رنگ و  «پنج روش دقیق برای انتخاب رنگ» را به ابزار نقاشی خود اضافه کرده است. به‌علاوه، از این پس می‌توانید اندازه، فونت و پس‌زمینه متن‌های روی تصاویر را هم تغییر دهید و امکان اضافه کردن ایموجی متحرک شخصی‌سازی‌شده نیز برای همه (نه تنها کاربران پریمیوم) فعال شده است.

از تصویر پروفایل دوست‌تان خوش‌تان نمی‌آید؟ در این به‌روزرسانی می‌توانید برای مخاطبان خود تصویر دلخواه‌تان را انتخاب کنید. فقط شما این تصویر را می‌بینید اما جالب اینکه پس از انتخاب تصویر، می‌توانید آن را به مخاطب خود پیشنهاد دهید تا در صورت تمایل به عنوان تصویر پروفایل خود انتخابش کند.

تصاویر پروفایل عمومی را هم می‌توان شخصی‌سازی کرد. اگر نمی‌خواهید کسی تصویر پروفایل شما را مشاهده کند، تلگرام این امکان را پیشتر در اختیار شما قرار داده بود اما از این پس می‌توانید تصویر مجزایی برای مخاطبان و کسانی که در لیست مخاطبان شما نیستند انتخاب کنید.

از جمله دیگر قابلیت‌های به‌روزرسانی ۹.۳.۰:

  • از این پس می‌توانید مخاطبان گروه‌های بزرگ تلگرامی را مخفی کنید. اگر گروه شما بیش از ۱۰۰ عضو دارد، به عنوان مدیر می‌توانید لیست اعضا را مخفی کنید.
  • انیمیشن‌های تلگرام برای آغاز مکالمه را به یاد دارید؟ کاربران اندرویدی از این پس علاوه بر آغاز مکالمه، در مراحل مختلف نیز انیمیشن‌هایی را برای ادامه بحث دریافت می‌کنند.
  • ۱۰ بسته ایموجی متحرک جدید نیز به تلگرام اضافه شده است.
  • امکان اضافه کردن موضوع هم برای تمام گروه‌ها در هر اندازه‌ای که باشند فعال است.

منبع: Droid-life

https://pvst.ir/du1
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو