skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل‌پلی به کودکان اجازه می‌دهد درخواست خرید خود را برای والدین ارسال کنند

۳۰ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گوگل که پیشتر ابزاری را از طریق پرداخت خانوادگی در اختیار والدین قرار داده بود تا خرید‌های کودکان خود را محدود کنند، حالا قابلیت جدیدی را اضافه کرده است که کودکان از طریق آن می‌توانند درخواستی در گوگل‌پلی را برای مدیر حساب خانوادگی ارسال کرده و در صورت تایید پرداخت خود را نهایی کنند.

به گزارش پیوست، کودکان می‌توانند برای خرید اپلیکیشن‌های پولی یا خرید درون اپلیکیشنی حتی زمانی که خانواده روشی را برای پرداخت مشخص نکرده است، درخواست برای تایید پرداخت ارائه دهند.

پس از ارسال این درخواست به صورت یک هشدار برای والدین، آنها می‌توانند با استفاده از روش پرداخت مد نظر خود از جمله گیفت‌ کارت‌های گوگل پلی، درخواست را تایید و خرید را نهایی کنند. مدیر می‌تواند درخواست‌های مختلف را در یک بخش و با ترتیب زمانی مشاهده کند.

این روش برای زمانی مناسب است که بخواهید خرید‌های کودکان و مخارج خانواده را به طور کامل تحت کنترل خود بگیرید. با این روش می‌توانید تمام خرید‌های اپلیکیشنی و درون اپلیکیشنی کودکان را مشاهده و آنهایی که از نظرتان خطرناک یا غیرضروری است را رد کنید.

گوگل در ماه‌های اخیر برای بهبود نظارت بر کودکان تغییرات متعددی را اعمال کرده است.

این شرکت در ماه اکتبر، اپلیکیشن خانوادگی یا Family Link خود را که از سال ۲۰۱۷ فعال شده به گونه‌ای تغییر داد والدین بتوانند زمان مصرف و استفاده کودکان از اپلیکیشن‌ها را محدود کرده و بر آن نظارت داشته باشند.

والدین با استفاده از این قابلیت می‌توانند یک «ساعت خواب» برای کودک خود مشخص کنند که با فرا رسیدنش سیستم او قفل می‌شود. والدین در بخش هایلایت‌های نیز می‌توانند چکیده‌ای از چگونگی استفاده کودکان از سیستم اندرویدی خود را مشاهده کنند و اپلیکیشن‌های نصب شده و پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌ها را ببینند.

والدین همچنین می‌توانند در روزهای خاص با استفاده از قابلیتی به نام «Today’s limit» یا «محدودیت امروز»، زمان استفاده از گوشی را برای همان روز به شکل متفاوتی محدود کنند و این محدودیت اخلالی در برنامه عادی ایجاد نمی‌کند.

در صفحه نمایش مکان نیز والدین می‌توانند مکان فرزند یا فرزندان خود را روی یک صفحه مشاهده کنند و همچنین امکان مشاهده‌ مقدار باتری و حتی تماس با آنها را نیز در اختیار دارند. والدین همچنین می‌توانند اپلیکیشن را به گونه‌ای تنظیم کنند که پس از رسیدن کودکان به مکان خاصی همچون مدرسه، هشداری برای آنها ارسال شود.

گوگل به عنوان ارائه دهنده پلتفرم اندروید، با بیشترین کاربر دستگاه‌های هوشمند در سرتاسر جهان، ابزارهای خاصی را برای نظارت و مدیریت والدین بر کودکان ارائه می‌کند.

منبع: TechCrunch

https://pvst.ir/dqo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو