skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلتفرم Curve کد رسمی و وایت‌پیپر استیبل‌کوین خود را منتشر کرد

۲ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

استیبل‌کوین کروفایننس

کروفایننس که پتلفرم محبوب بازارساز خودکار (AMM) محسوب می‌شود کد رسمی قرارداد هوشمند و وایت‌پیپر استیبل‌کوین خود را منتشر کرده است. استیبل‌کوین Curve به عنوان یک محصول غیرمتمرکز قرار است به الگوریتم AMM تکیه کند.

به گزارش پیوست، Curve پلتفرمی است که بر اساس الگوریتم AMM‌ روشی کارآمد برای مبادله با ثبات توکن‌ها با کارمزد پایین ارائه می‌دهد و به همین دلیل به محبوبیت رسیده است. توکن رسمی این پلتفرم CRV نام دارد. در حالی که رویکرد Curve منجر به پرداخت کارمزدهای کمتری برای تامین‌کنندگان نقدینگی این پلتفرم می‌شود، Curve با ادغام پروتکل‌های DeFi و ارائه پاداش در قالب توکن‌های CRV‌ و بهره، مشوق‌هایی را برای تامین‌کنندگان نقدینگی فراهم آورده است.

با انتشار کد رسمی و وایت‌پیپر استیبل‌کوین Curve Finance به نام crvUSD مشخص شده است که این استیبل‌کوین بر اساس الگوریتم استفاده‌شده در Curve به نام AMM فعالیت خواهد کرد. این استیبل‌کوین به زودی منتشر می‌شود.

با وجود اعلام Curve Finance برای انتشار crvUSD در آینده نزدیک، حساب رسمی GitHub این پروژه نشان می‌دهد کدهای مربوط به crvUSD آماده بهره‌برداری است. این پروژه همان‌طور که از نام آن پیداست وابستگی قیمتی به دلار آمریکا دارد و در صورت موفقیت برابری قیمتی خود را با هر واحد دلار حفظ می‌کند.

بر اساس وایت‌پیپر این پروژه که به‌ دست بنیان‌گذار Curve Finance، مایکل اگوروف، نوشته شده است crvUSD عملکردی مشابه با استیبل‌کوین‌ MakerDAO که DAI نامیده می‌شود خواهد داشت. این تشابه عملکردی به این معنی است که مطابق با DAI، استیبل‌کوین crvUSD هم با دارایی‌های رمزارزی با ارزش بیشتر پشتیبانی می‌شود.

اگوروف اعلام کرده است در این پروژه ارائه‌دهندگان نقدینگی با توکن‌های CRV پاداش داده می‌شوند و این توکن‌ها را می‌توان برای مشارکت در فرایند و تصمیمات حاکمیتی استفاده کرد. بر اساس اعلام وب‌سایت The Block، استیبل‌کوین‌های با پشتوانه دارایی‌های رمزنگاری‌شده حدود هفت هزار میلیارد دلار از کل سرمایه کل بازار رمزارزها را تشکیل می‌دهند.

سهم از بازار اسیبل‌کوین‌ها
سهم از بازار اسیبل‌کوین‌های با پشتوانه رمزارزی

بازارسازان خودکار (AMM) ایده نوینی به حساب می‌آیند و در مراحل ابتدایی به سر می‌برند با این حال در طول سال‌های گذشته پیشرفت‌های چشمگیری پیدا کرده‌اند. از این الگوریتم در صرافی‌های غیرمتمرکز جدیدتر مانند Uniswap استفاده می‌شود و با این روش علاوه‌ بر عرضه و تقاضا فاکتورهای دیگری نیز برای تعیین قیمت توکن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

https://pvst.ir/dkh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو