skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ترامپ به توییتر بازگشت ؛ شرکت ۱۵ میلیون نفر در نظرسنجی ایلان ماسک

۲۹ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایلان ماسک پس از اتمام نظرسنجی خود در توییتر، گفت طبق رای مردم، دونالد ترامپ به این شبکه اجتماعی برمی‌گردد. مالک جدید توییتر که در چند هفته مدیریتش با مشکلات جدی از جمله خروج گسترده نیروها مواجه است، در چند روز گذشته بسیاری از حساب‌هایی که پیشتر به دلیل نقض سیاست‌های توییتر معلق شده‌ بودند را مجددا فعال کرد. ماسک سپس در یک نظرسنجی از توییتری‌ها خواست تا درمورد بازگشت ترامپ به توییتر اظهار نظر کنند. پاسخ بیشتر کاربران مثبت بود.

به گزارش پیوست، نظرسنجی ایلان ماسک درمورد بازگشت ترامپ به توییتر روز ۱۹ نوامبر (شنبه ۲۸ آبان) آغاز شد و امروز یکشنبه ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) با بیش از ۱۵ میلیون رای به پایان رسید. از بین ۱۵ میلیون شرکت‌کننده این نظرسنجی، ۵۱.۸ درصد از کاربران به بازگشت دونالد ترامپ رای دادند.

به گفته ماسک بیش از ۱۳۴ میلیون نفر از این نظرسنجی دیدن کرده‌اند و در ساعات اولیه حدود یک میلیون نفر در هر ساعت در این نظرسنجی شرکت کردند و  با توجه به نتیجه، دونالد ترامپ به توییتر بازمی‌گردد. «صدای مردم، صدای خداوند است.» (vox populi, vox dei)

ماسک در حالی برای بازگشت رئیس جمهور سابق آمریکا نظرسنجی می‌کند که بسیاری دونالد ترامپ را به دلیل تحریک مردم در حادثه حمله به ساختمان مجلس در روز ۶ ژانویه ۲۰۲۱ مقصر می‌دانند. توییتر در آن زمان اولین شبکه اجتماعی بود که حساب ترامپ را به طور دائم حذف کرد.

با این حال ترامپ قبلاً اعلام کرده است که حتی در صورت فعال شدن حسابش، حاضر به بازگشت به توییتر نیست و کاربران باید فعالیت او را در تروث سوشال دنبال کنند.

از احتمال نابودی تا افزایش کاربران

توییتر ایلان ماسک از اواخر هفته گذشته تا به امروز تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است. در این مدت علاوه بر آزاد شدن حساب شخصیت‌هایی همچون جوردن پترسون، روانشناس و استاد دانشگاه تورنتو، بسیاری از کارکنان این شبکه اجتماعی درنتیجه تغییر شرایط از توییتر خارج شدند.

در پی خروج بسیاری از کارکنان و مدیران توییتر، آن هم درحالی که این شبکه اجتماعی پیش از این نیمی از نیروی کار خود را مرخص کرد، بسیاری درمورد مرگ احتمالی توییتر گمانه زنی کردند و با اینکه چنین گمانه‌زنی‌هایی همچنان ادامه دارد اما مرگ توییتر محتمل به نظر نمی‌رسد.

ماسک که انتقادات شدید رسانه را از روی قرض و جهت‌دار تلقی می‌کند در روزهای گذشته از ثبت رکورد تازه‌ای در تعداد کاربران فعال این شبکه اجتماعی خبر داد.

به گفته او پوشش منفی رسانه‌ها در واقع به نفع او است و افراد بیشتری را به استفاده از این شبکه اجتماعی مجاب می‌کند. او روز ۱۸ نوامبر در توییتی گفت: «بازهم رکورد دیگری در استفاده از توییتر به ثبت رسید.»

خروج یکی از بزرگترین شبکه‌های خبری

توییتر ایلان ماسک از نگاه بسیاری یک فضای متشنج و غیرقابل پیش‌بینی است و تا همین امروز چندین مشتری تبلیغاتی از این شبکه اجتماعی خارج شده‌اند.

اما در تازه‌ترین تحولات،‌ مرکز خبری جهان یکی از بزرگترین شبکه‌های خبری خود را از دست داد. شبکه CBS News روز جمعه گفت که به دلیل «عدم اطمینان» درمورد مدیریت ماسک بر این شبکه اجتماعی، ادامه فعالیت در توییتر را صلاح نمی‌داند.

https://pvst.ir/djy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو