skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اعلام جزئیات هزینه ماهانه تلفن ثابت در تهران و سایر شهرهای ایران

سمانه سمیع تحریریه

۲۲ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دستورالعمل نحوه محاسبه تلفن ثابت شهری نشان می‌دهد تنها تهرانی‌ها هستند که باید ماهانه حداقل ۲۰‌هزار تومان هزینه تلفن ثابت بپردازند، این مبلغ در مراکز استان ۱۵هزار تومان و سایر شهرها مبلغ ۱۰هزار تومان است. افزایش تعرفه تلفن ثابت تحت عنوان حداقل کارکرد ماهانه صورت گرفته است از همین‌رو مشترکان تلفن ثابت با پرداخت اجباری مبالغ اعلام شده امکان مکالمه تا سقف مشخص شده از سوی مخابرات را پیدا می‌کنند

به گزارش پیوست، پس از آن‌که ستاد تنظیم بازار برای تلفن‌های ثابت مبلغی به عنوان حداقل کارکرد ماهانه در نظر گرفت و مخابرات آن را از شهریور ۱۴۰۱ اجرایی کرد. حالا هزینه ماهانه تلفن ثابت بر اساس شهر محل سکونت محاسبه می‌شود و اعداد تعیین‌شده برای خطوط تلفن ثابت در سه سطح مختلف هستند که بالاترین رقم آن برای شهر تهران است.

قیمت تلفن ثابت، با توجه به اینکه که مشترکان در کدام منطقه از ایران زندگی می‌کنند متفاوت است و قیمت پرداختی مشترکان تلفن ثابت هم در زمینه مبلغ پرداخت و هم میزان مکالمه‌ رایگان متفاوت خواهد بود.

طبق این تعرفه اعلام شده هریک از مشترکان تلفن ثابت در شهر تهران با پرداخت حداقل هزینه ماهانه ۲۰ هزارتومان می‌توانند از ۴هزار و ۴۴۴ دقیقه مکالمه رایگان درون شهری یا ۵۹۲ دقیقه مکالمه بین استانی، یا ۳۱۷ دقیقه مکالمه با تلفن همراه استفاده کنند. در واقع با پرداخت هزینه‌ ماهانه ۲۰ هزار تومانی عملا تمامی مشترکان در شهر تهران تا سقف اعلام شده بدون پرداخت هزینه اضافی می‌توانند از خدمات صوتی ارتباطی شرکت مخابرات استفاده کنند.

سقف مکالمه بدون پرداخت هزینه در شهر تهران
سقف مکالمه بدون پرداخت هزینه در شهر تهران

این در حالی است که مشترکان تلفن ثابت در مراکز استان‌های کشور هم می‌توانند با پرداخت ۱۵هزار تومان هزینه ماهانه از ۳هزار و۳۳۳ دقیقه مکالمه رایگان یا ۴۴۴ دقیقه مکالمه بین استانی یا ۲۳۸ دقیقه مکالمه با تلفن همراه بهره‌مند شوند.

سقف مکالمه بدون پرداخت هزینه در مراکز استان
سقف مکالمه بدون پرداخت هزینه در مراکز استان

همچنین سایر شهرها نیز با پرداخت ۱۰ هزار تومان هزینه ماهانه خدمات مکالمه می‌توانند از ۲هزار و ۶۶۶ دقیقه مکالمه رایگان یا ۳۵۵ دقیقه مکالمه بین استانی یا ۱۹۰ دقیقه مکالمه با تلفن همراه استفاده کنند.

سقف مکالمه بدون پرداخت هزینه در شهرهای دیگر
سقف مکالمه بدون پرداخت هزینه در شهرهای دیگر

طبق این دستورالعمل مشترکانی که بیشتر از میزان تعریف شده از تلفن ثابت استفاده کنند، نیاز به پرداخت مبلغ ثابت تعرفه ندارند و فقط به اندازه کارکرد تلفن هزینه پرداخت می‌کنند. در واقع چنانچه مشترکی بیش از سقف کارکردهای اعلام شده برای هر یک از مناطق ذکر شده دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های ثابت را نخواهند داشت و فقط تعرفه مکالمه را پرداخت خواهند کرد.

شورای رقابت در خرداد سال ۱۴۰۰ با افزایش قیمت تلفن ثابت به اندازه‌ای که هزینه نگهداری این سرویس را تامین کند موافقت کرد و شرکت مخابرات نیز در مجمع فوق‌العاده خود مصوب کرد اگر از محل این افزایش قیمت، سودی برای مخابرات حاصل شود، آن را صرف توسعه زیرساخت‌ها خواهد کرد.ثابت ماندن تعرفه تلفن ثابت در این سال‌ها باعث به زیان‌ده شدن این شرکت شده است.

https://pvst.ir/dil
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو