skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فراخوان زنجیره همدلی کسب‌وکارها برای کمک به استارت‌آپ‌های جوان

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۴ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۶ آبان ۱۴۰۱

گروهی از کسب‌وکارهای حوزه فناوری و نوآوری در تلاش‌اند با گردآوری منابع موجود میان اعضای اکوسیستم، از استارت‌آپ‌ها حمایت کنند.

به گزارش پیوست، با محدودیت اینترنت و فیلترینگ گسترده شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی با مشکلات زیادی روبه‌رو و در مواردی مجبور به تعطیلی یا کوچک‌ کردن کسب‌وکار خود شده‌اند. از همین روست که فعالان اکوسیستم استارت‌آپی تلاش می‌کنند با تجمیع منابع موجود، مانع از شکست استارت‌آپ‌ها شوند.

مجموعه لندین استارت‌آپی فعال در حوزه ساخت لندینگ‌پیج است که در روزهای گذشته اعلام کرد هرچند به کار خود ادامه می‌دهد اما وادار شده است میزهای خود را در فضای کار اشتراکی زاویه تحویل دهد و برخی از تجهیزات خود را بفروشد. اما حتی با در نظر گرفتن این شرایط، لندین تصمیم دارد قدمی برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده بردارد.

به همین منظور لندین قرار است کمپین مشترکی با حضور کسب‌وکارهای اینترنتی برگزار کند تا این کسب‌وکارها علاوه بر معرفی خدمات کسب‌وکار خود، خدماتی را که برای کمک به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده رایگان کرده‌اند به نمایش بگذارند.

لندین در ادامه فراخوانی منتشر کرده است که در آن تاریخ یک تا سوم آبان را برای مشخص کردن همکاران، سوم تا پنجم آبان را برای مشخص شدن خدمات پیشنهادی رایگان از سمت همکاران و هفت تا نهم آبان را برای طراحی و اجرای لندینگ پیج در نظر گرفته است.

در روزهای گذشته، با توجه به شرایط پیش‌آمده برای کسب‌وکارها، برخی از پلتفرم‌ها برای کمک اعلام آمادگی کردند. هادی فرنود، مدیرعامل کاموا، در توییتی اعلام کرده بود با توجه به وضعیت پیش‌آمده سرویس پاکت به استارت‌آپ‌هایی که با مشکل مواجه شده‌اند به صورت رایگان ارائه می‌شود.

پلتفرم والکس نیز روز گذشته اعلام کرد می‌تواند برای فضای کار و جلسه، اینترنت و پشتیبانی فنی میزبان این دسته از استارت‌آپ‌ها باشد. همچنین پشوتن پورپزشک مدیرعامل فروشگاه‌ساز اینترنتی پادرو از امکان اشتراک رایگان به مدت دو ماه روی این پلتفرم خبر داد.

صادق محمدی، مدیرعامل مدیانا، نیز در توییتی اعلام کرد این مجموعه می‌تواند در دفتر کار خود میزبان چند تیم حداکثر هفت‌نفره باشد که در این روزها به هر دلیلی برای اجاره یا تمدید دفتر کار خود به مشکل خورده‌اند.

آرین افشار نیز در روزهای گذشته در صفحه توییتر خود با لیست کردن مشکلات استارت‌آپ‌ها پیشنهادهایی برای همکاری و کمک به استارت‌آپ‌ها در حوزه تامین فضای کاری، خدمات زیرساختی، تبلیغات و مشاوره به فعالان حوزه فناوری ارائه کرده بود. او در گفت‌وگو با پیوست نیز گفته بود: باید در بازه یکی دو هفته اخیر برای استارت‌آپ‌های نوپا فکری کرد وگرنه این چالش‌ها در حد چالش باقی نمی‌ماند. آن وقت باید دید که با تعطیلی شرکت‌ها و امیدهای ازدست‌رفته چه می‌کنیم.

https://pvst.ir/ddx
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو