skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آسیاتک متولی اجرای طرح فیبر نوری در مازندران شد

۲۱ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آسیاتک

آسیاتک متولی اجرای طرح فیبر نوری در مازندران شد و آغاز عملیات اجرایی فیبر نوری (FTTH) مشترکان شهر چالوس با سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد تومانی مجموعه آسیاتک در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آسیاتک شانزدهم مهر۱۴۰۱ آیین آغاز عملیات اجرایی فیبر نوری مشترکان شهر چالوس برگزار شد.یوسفی‌زاده مدیر عامل آسیاتک در بخش نخست این مراسم درباره اجرای این پروژه توسط آسیاتک گفت: این پروژه کمک می‌کند، تمامی شهروندان دسترسی پرسرعت و کم دغدغه‌ای به شبکه ملی اطلاعات داشته باشند. به این ترتیب، دسترسی به شبکه‌های ارتباطی جهانی و ملی اطلاعات با آخرین تکنولوژی روز دنیا در نوشهر و چالوس میسر می‌شود.

یوسفی زاده در ادامه به مشارکت مجموعه متبوع خود در اجرای پروژه فیبر نوری در استان اشاره کرد و گفت: رویکرد آسیاتک توسعه ارتباطات است و با چند صدهزار سهامدار تصمیم دارد اهداف خود را در جهت این رویکرد و منافع سهام‌داران پیش ببرد. اجرای طرح فیبر نوری و توسعه اپراتوری نیز بخشی از خدمات مالیات خرد از کلان پروژه های این شرکت است.

مدیرعامل آسیاتک یادآور شد: استفاده از تکنولوژی باید به موقع در سبد خانوار ایجاد شود اما متاسفانه در کشور توسعه با موازی کاری همراه است و نیاز است تا در زمینه سرمایه‌گذاری داده‌ها، به‌صورت جزیره‌ای اقدام نشود.

او با بیان اینکه طی تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت ارتباطات منعقد شده، یک میلیون خانوار توسط این شرکت از پروژه اینترنت سرعت برخوردار می‌شوند، توضیح داد: استان مازندران مشمول این طرح می‌شود. هوشمندسازی این استان و شهرهای آن، نیاز اساسی استان است. طی ۶ ماه سرویس کامل و پایدار فیبر نوری در چالوس، به دسترسی ۳۵ هزار خانوار به اینترنت پر سرعت کمک می‌کند.

مدیرعامل آسیاتک با اشاره به سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد تومانی برای اجرای این طرح در چالوس تاکید کرد: با اجرای این طرح، سرعت اینترنت تا ۱۰۰ برابر وضعیت کنونی ارتقا می‌یابد و حداقل سرعت آن ۱۰۰ مگ برثانیه است.

تخصیص بودجه ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای توسعه طرح فیبر نوری

در بخش دیگری از این مراسم، اسماعیل اعزی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران درباره اجرای این طرح با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی گفت: اجرای طرح شبکه فیبر نوری تکلیف قانونی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که باید حدود ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی از این نوع فناوری بهره‌مند شوند و دولت سیزدهم هم نسبت به تسریع در روند اجرای این طرح تا پایان دوران خدماتش تاکید دارد. دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به این بخش معطوف کرده که به دنبال آن، رئیس‌جمهوری نیز به تازگی اعلام کرده که غیر از بودجه سنواتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا پایان دولت فقط برای طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها، ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

https://pvst.ir/dc9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو