skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زیرساخت‌های همکاری پلتفرمی میان کسب‌وکارهای ایران و روسیه تا پایان امسال فراهم می‌شود

سمانه سمیع تحریریه

۱۸ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

علیرضا پیمان پاک

روند همکاری ایران با روسیه برای توسعه تجارت الکترونیکی طبق گفته رئیس کل سازمان توسعه تجارت به خوبی در حال انجام است و تا پایان سال ۱۴۰۱ زیرساخت‌های همکاری پلتفرمی میان کسب‌وکارهای ایران و روسیه فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت، علیرضا پیمان‌پاک، در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد: تجارت خارجی با روسیه و چین به دلیل همکاری و سیاست‌های استراتژیک به خوبی در حال انجام است. گرچه در این زمینه همکاریمان با روسیه جلوتر است.

طبق گفته او، قرارداد و همکاری با پلتفرم روسی نهایی و هم‌اکنون ارتباط میان پلتفرم ایرانی و پلتفرم روسی با نام ازبر مارکت فراهم شده است. او نامی از پلتفرم داخلی‌ای که قرار است با پلتفرم روسی برای گسترش تجارت الکترونیکی خارجی همکاری کند نبرد.

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد که ازبر مارکت با همکاری ازبر بانک روسیه قرار است با ایران همکاری کند. او معتقد است با قرار گرفتن ازبر بانک در کنار این قرارداد همکاری امکان استفاده از تسهیلات ازبر و همچنین امکان برگشت کامل ارز از طریق این بانک فراهم می‌شود.

پیمان‌پاک پیش از این نیز از برنامه‌های این سازمان برای توسعه تجارت الکترونیکی خارجی صحبت کرده بود.

او در حاشیه رویداد بیستمین اجلاس سالانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس توضیح داد: به‌ زودی با پلتفرم داخلی نیز همکاری با پلتفرم روسی برای توسعه تجارت الکترونیکی خارجی را نهایی می‌کنیم و حالا نیز کار به صورت تستی در حال انجام است تا ایرادات و باگ‌های آن را بفهمیم و بعد از آن عمومی شود.

پیمان‌پاک همچنین به همکاری با صربستان و هند نیز اشاره کرد و افزود: موضوع ارتباط با پلتفرم‌ها تا آخر سال نهایی خواهد شد و زمانی‌ که سوییچ ارتباط با یک پلتفرم بین‌المللی برقرارشود این موضوع روی باقی پلتفرم‌ها نیز به سادگی قابل پیاده‌سازی‌‌ است.

او درباره نحوه این قراردادها پیشتر گفته بود: قراردادهای دو طرف بر اساس قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک‌چین خواهد بود و می‌توان ارز حاصل از صادرات را نیز به صورت رمزارزی به کشور منتقل کرد یا حتی برای واردات کالا از طریق این پلتفرم‌ها از رمزارزها بهره برد.

https://pvst.ir/dbp
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو