skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شورای رقابت دستور توقف افزایش قیمت تلفن ثابت را صادر کرد

میثم قاسمی تحریریه

۱۳ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ مهر ۱۴۰۱

شورای رقابت

شورای رقابت در مصوبه‌ای،‌ دستور توقف هرگونه افزایش در هزینه خدمات تلفن ثابت را، تا زمان ارائه دقیق هزینه تمام‌شده این خدمات، صادر کرد.

به گزارش پیوست، افزایش قیمت خدمات تلفن ثابت که در مصوبه ۴۶۶ شورای رقابت به تصویب رسیده بود، پس از تایید در ستاد تنظیم بازار از ابتدای شهریور اه سال جاری اجرایی شد و در قبض تلفن شهریور مشترکان دیده می‌شود؛ اما اکنون شورای رقابت در مصوبه‌ای، دستور توقف این افزایش قیمت را صادر کرده است.

در خبری که روی سایت رسمی مرکز ملی رقابت منتشر شده آمده است، شورای رقابت در جلسه ۵۰۹ خود «به استناد بند ۵ ماده ۵۸ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و با توجه به ماده ۳ مصوبه جلسه ۴۶۶ شورای رقابت»، این دستور را صادر کرده است.

در مصوبه ۴۶۶ شورای رقابت قید شده، شرکت مخابرات ایران موظف است «با استقرار نظام حسابداری بهای تمام‌شده نظام حسابداری خود را به نحوی اصلاح کند که هزینه تمام‌شده هر یک از خدمات خود را محاسبه و در صورت‌های مالی حسابرسی‌شده درج کند»؛ اما شورای رقابت اعلام کرده «شرکت مخابرات ایران این مصوبه را اجرا نکرده است».

بر این اساس شورای رقابت اعلام کرده است: «تا زمان ارائه دقیق هزینه ماهانه تمام‌شده خدمات تلفن ثابت، مندرج در صورت‌های مالی حسابرسی‌شده شرکت مخابرات ایران، هرگونه تغییر در هزینه خدمات تلفن ثابت و اخذ وجوه اضافی، مغایر مصوبه شورای رقابت بوده و باید به قید فوریت متوقف گردد.»

مصوبه ۳۲۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که مربوط به همین موضوع است، هنوز در سایت رسمی رگولاتوری منتشر نشده و مشخص نیست آیا افزایش قیمت تلفن ثابت به شرکت مخابرات ایران ابلاغ شده است یا خیر. با وجود این، مخابرات در قبوض شهریورماه خود این افزایش قیمت را اعمال کرده و اکنون مشخص نیست تکلیف این صورت‌حساب‌ها چه خواهد شد.

https://pvst.ir/dat
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو