skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کسب‌و‌کار

تحریریه پیوست

انجمن تجارت الکترونیک: منتظر مشاهده تغییرات عینی در ساختار تنظیم‌گری هستیم انجمن تجارت الکترونیک به ماجرای تعطیل شدن آپارات‌گیم واکنش نشان داد

تحریریه پیوست

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

انجمن تجارت الکترونیک

انجمن تجارت الکترونیک با صدور بیانیه‌ای به ماجرای تعطیلی آپارات گیم و بیانیه مرکز ملی فضای مجازی در خصوص درخواست تعویق تعطیل شدن این پلتفرم واکنش نشان داد و اعلام کرد: امیدوارانه منتظر مشاهده تغییرات عینی در ساختار تنظیم‌گری هستیم.

به گزارش پیوست، چهار روز از اعلام رسمی مدیرعامل هلدینگ صباایده در خصوص اعلام تعطیلی آپارات گیم می‌گذرد. اتفاقی که باید شب گذشته (۱۸ شهریور) رقم می‌خورد؛ اما مرکز ملی فضای مجازی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد موضوع آپارات گیم را در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی مورد بررسی قرار خواهد داد و از این پلتفرم درخواست کرد برای حفظ حقوق عامه کاربران فضای مجازی تا زمان بررسی موضوعات اختلافی، تصمیم خود مبنی بر تعطیلی این سرویس را به تعویق بیندازد.

حال انجمن تجارت الکترونیکی با صدور بیانیه‌ای جداگانه نسبت به اتفاقات اخیر ابراز نگرانی کرده است. در متن این بیانیه آمده: خبر تعطیلی آپارات گیم در روزهای گذشته، موجی از تشویش و نگرانی را در بدنه اکوسیستم استارت‌آپی ایران پدید آورد. وجود اختلاف نظرها و رویه‌های غیرشفاف در قانون‌گذاری و تنظیم‌گری، بازیگران مختلف حوزه محتوا را دلسرد و کار در این عرصه را دشوارتر از همیشه کرده است.

این انجمن هشدار داده در صورت تغییر نکردن رویه‌های تنظیم‌گری و نظارتی، شاهد خروج بازیگران دیگری در حوزه تولید محتوا از فضای کسب‌وکار خواهیم بود.

این انجمن ورود مرکز ملی فضای مجازی به ماجرای تعطیلی آپارات را به فال نیک گرفته و همچنین از تصمیم مدیرعامل هلدینگ صباایده بابت به تعویق انداختن تعطیلی آپارات گیم و باز گذاشتن فضای گفت‌وگو و مطالبه‌گری حمایت کرده است.

https://pvst.ir/d5n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو