skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز ملی فضای مجازی خواستار تعطیل نشدن آپارت گیم شد+ به‌روزرسانی

۱۸ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

آپارات گیم را تعطیل نکنید

مرکز ملی فضای مجازی با صدور اطلاعیه‌ای از هلدینگ صباایده خواست تا تعطیلی آپارات گیم را به تعویق بیندازد.

به گزارش پیوست، محمدجواد شکوری مقدم، مدیرعامل هلدینگ صباایده، با صدور فایل تصویری اعلام کرده بود از روز جمعه ۱۸ شهریورماه آپارات گیم تعطیل خواهد.

حال مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرده است موضوع آپارات گیم را در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی مورد بررسی قرار خواهد داد.

مدیرعامل هلدینگ صباایده دلیل چالش‌های این حوزه را در ناآشنایی رگولاتور و تنظیم‌گران با چیستی و چگونگی پدیده‌های جدید دانست و افزود: «صداوسیما مطابق با تفاهمات مبهمی با وزارت ارشاد به ظاهر تنظیم‌گر مبهم این حوزه هستند که به اندازه کافی در سازمان‌های خودشان مساله دارند. پرداختن به این پدیده‌های جدید، نیاز به افراد آگاه‌تری دارد که ممکن است در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یا شورای عالی فضای مجازی باشند.»

این اطلاعیه از سوی مرکز ملی فضای مجازی درست روزی صادر شد که محمدجواد شکوری‌مقدم مدیرعامل هلدینگ صباایده اعلام کرده بود، آپارات گیم را تعطیل خواهد کرد.

او در ویدئویی که در آن دلیل تعطیلی آپارات گیم را اعلام کرد، توضیح داد تا پایان سال میلادی جاری، آپارات گیم یک ماژول از یک پورتال گیم عربی خواهد شد.

او در مورد دلیل تعطیلی آپارات گیم گفته بود: «با توجه به تجربه ۱۹ساله ما در اکوسیستم دیجیتال کشور، این بار از اینکه بخواهیم انرژی‌مان را صرف توضیح دادن و جنگ‌های رسانه‌ای متفاوت کنیم خسته شده‌‎ایم و می‌خواهیم نوع مواجهه‌مان را با این چالش تغییر دهیم. این میدان را به خودشان واگذار می‌کنیم. می‌توانند روی تلوبیون، سرویس استریمینگ راه‌اندازی کنند. به رغم میل باطنی و‌ در نهایت تاسف و ناراحتی، آپارات گیم از روز جمعه ۱۸ شهریور برای همیشه خاموش می‌شود.»

حال مرکز ملی فضای مجازی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده است، در سال مزین به شعار تولید دانش‌بنیان، ضمن تاکید بر التزام به سند راهبردی فضای مجازی و پرهیز از اتخاذ تصمیمات خارج از این راهبرد کلان، از همگان می‌خواهد به حمایت از بسترهای تولید و نشر محتوا و سکوهای داخلی بپردازند.

در این اطلاعیه، مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر اصل نظارت دقیق بر انتشار محتوا و لزوم پایبندی به قوانین اصرار دارد تا شرکت صباایده ارائه‌دهنده سرویس آپارات گیم به منظور حفظ حقوق عامه کاربران فضای مجازی تا زمان بررسی موضوعات اختلافی و حصول نتیجه، تصمیم خود مبنی بر تعطیلی این سرویس را به تعویق بیندازد و به خدمت‌رسانی به کاربران تداوم بخشد.

به‌روزرسانی

ساعتی پس از انتشار اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی، آپارات گیم اعلام کرد تا زمان تصمیم‌گیری کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی به کار خود ادامه می‌دهد.

آپارات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «در پی اطلاعیه اخیر مرکز ملی فضای مجازی و اصرار این مرکز در خصوص به تعویق انداختن تصمیم تعطیلی سرویس آپارات گیم تا زمان حصول نتیجه و رسیدگی به اختلاف تنظیم‌گری در حوزه پخش زنده کاربر محور، این سرویس همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. آپارات گیم به دلیل اتهام‌های غیرحرفه‌ای رسانه‌ای ناشی از رویکرد سنتی، ابهام در نهاد رگولاتوری و عدم درک صحیح از پدیده‌های نوظهور، تصمیم به تعطیلی این سرویس گرفته بود؛ اما در صورت اصلاح و به‌روزرسانی قوانین تنظیم‌گری در حوزه پخش زنده کاربرمحور، همچنان قادر به ادامه فعالیت خواهد بود.»

https://pvst.ir/d5j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو