skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اندروید ۱۳ تفکیک داده‌های کاری و شخصی را راحت‌تر می‌کند

۱۸ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اندروید ۱۳ با ارائه قابلیت‌های جدید به شما کمک می‌کند برای کار و تفریح شخصی از یک دستگاه استفاده کنید.

به گزارش پیوست، بر اساس اطلاعات گوگل، طراحی جدید «پروفایل‌های کاری» به کاربران اجازه می‌دهد داده‌های شخصی و کاری خود را تفکیک کنند. در نتیجه کاربر در عین کسب تجربه کاربری مناسب، سیاست‌های بخش IT شرکت را نیز رعایت می‌کند.

ورج در این باره گزارش داده یکی از بهینه‌‌سازی‌های اندروید ۱۳ به کاربران اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های مجاز برای پروفایل شخصی و کاری خود را مشخص کنند. به گفته گوگل این قابلیت مثلاً می‌تواند ویدئوهای شرکتی را از لیست شخصی یوتیوب شما جدا کند. همچنین کارمندان می‌توانند از دو گالری تصاویر (یکی برای استفاده شخصی و یکی برای استفاده کاری) استفاده کنند.

به گفته گوگل، اندروید ۱۳ قابلیت پیشنهاد هوشمند را با اپلیکیشن‌های پروفایل کاری کاربران پیکسل اضافه می‌کند. این قابلیت «با توجه به چت‌های شخصی، اصطلاحات شرکتی را برای ایمیل‌های کاری پیشنهاد می‌دهد». به‌علاوه قابلیت هاب مرکزی این سیستم‌عامل به کارکنان اجازه می‌دهد تا تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی دستگاه خود را به راحتی مدیریت کنند و داده‌هایی را که با مدیران شرکت به اشتراک‌ گذاشته می‌شود و محدودیت‌های شرکت برای دستگاه‌ها را مشاهده کنند.

امنیت بیشتر و امکان ردیابی

مدیران هم کنترل بیشتری نسبت به اتصال وای‌فای دستگاه‌ها دارند و لاگ‌های امنیتی برای وای‌فای، بلوتوث و رمزعبور بر اساس اصول NIAP (مشارکت ملی تضمین اطلاعات) اضافه شده است.

قابلیت‌های جدید دیگری نیز در آینده به اندروید ۱۳ اضافه می‌شود. حالت مفقود به مدیران IT اجازه می‌دهد دسترسی به دستگاه‌ مفقود یا سرقت‌شده شرکت را قطع و مکان آن را شناسایی کنند.

گفتنی است اگر کارمندی برای استفاده شخصی به پروفایل خصوصی روی آورد، حالت Stay Private، به صورت خودکار ترافیک را در وای‌فای محل کار رمزنگاری می‌کند. در نهایت کارکنان می‌توانند پیام‌ها، هشدار‌ها و تصاویر خود را به صورتی امن در گوشی‌های خود ذخیره کنند.

منبع: Verge

https://pvst.ir/d5i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو