skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توسن ۹۶ میلیارد تومان افزایش سرمایه داد

میثم قاسمی تحریریه

۹ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

افزایش سرمایه توسن

مجمع عمومی سهامداران شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین (توسن) با افزایش سرمایه ۹۶ میلیارد تومان این شرکت موافقت کرد. این افزایش سرمایه برای توسعه مرکز داده (دیتاسنتر) توسن استفاده خواهد شد.

به گزارش پیوست، مجمع عمومی فوق‌العاده سهامداران توسن، امروز (۹ شهریور) با افزایش سرمایه ۹۶ میلیاردی این شرکت موافقت کرد تا سرمایه توسن از ۲۰۴ به ۳۰۰ میلیارد تومان برسد. این افزایش سرمایه صرف توسعه و به‌روزرسانی تجهیزات سخت‌افزاری دیتاسنتر توسن خواهد شد که ۱۶ سال از ایجاد آن می‌گذرد.

در مجمع امروز، عباس جزء طوسی، مدیر مالی توسن، با بیان دلایل لزوم توسعه دیتاسنتر این شرکت اعلام کرد بر اساس برآوردها برای به‌روزسانی مرکز داده نیاز به ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه است که از این میزان ۲۴ میلیارد تومان با استفاده از منابع داخلی شرکت تاکنون تامین شده و بقیه مبلغ نیز از محل افزایش سرمایه تامین می‌شود. او وعده داد در صورت موافقت مجمع با این افزایش سرمایه، توسعه دیتاسنتر تا پایان سال به اتمام برسد.

افزایش سرمایه توسن که از محل سود انباشه این شرکت انجام شد اولین افزایش سرمایه پس از ورود این شرکت به بازار سرمایه است. ۲۴ شهریور سال گذشته نماد توسن در بازار اول فرابورس بازگشایی شد.

افزایش سرمایه توسن پیش از پایان سال مالی این شرکت (آخر آذر ۱۴۰۱) به ثبت خواهد رسید.

در مجمع امروز، اصلاح یک بند از اساسنامه این شرکت به درخواست سازمان بورس، انجام شد.

درآمدهای یک‌ماهه

در پایان مردادماه، گزارش درآمد توسن نیز منتشر شده است که نشان می‌دهد این شرکت در ماه میانی تابستان امسال اندکی بیش از ۲۷ میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان درآمد داشته است. درآمد این شرکت در تیرماه امسال بیش از ۳۰ میلیارد و ۴۴۹ میلیون تومان بود.

با وجود کاهش بیش از دو میلیاردی درآمد توسن نسبت به تیرماه، این شرکت توانسته است تاکنون ۴۶ درصد از درآمدهای برنامه‌ریزی‌شده یک‌ساله (۵۷۰ میلیارد تومان) را محقق کند. همچنین درآمدهای مرداد امسال توسن نسبت به مرداد سال گذشته ۴۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

https://pvst.ir/d3d
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو